Farma. Letní reality show televize Nova začíná

[adsenseyu1]

Venkov to měl vždycky těžší než města. Všude bylo a je dál, kulturního vyžití pomálu, příležitostí k práci a seznámení ještě méně. Farma, nová reality show televize Nova, ale pojala život na venkově ještě barvitěji.

Venkovští farmáři nemají splachovací záchod, nýbrž kadibudku. Nemají elektřinu. Vaří na plotně. Chybí jim vodovod a kanalizace.

Stručně řečeno, na venkově je  bída a zaostalost.  Alespoň podle televize Nova a její nové reality show Farma. Kdo přežije na Farmě, přežije už všechno. A vyhraje milion.

Farma přinese slávu. Vyhraje exhibicionista, který toho bude umět nejmíň?

A bude slavný, chtělo by se dodat. Ale čím? Farma je reality show, kde nemusíte nic umět. Kde je „neumění“ naopak vítáno. Farma je vlastně Paradise Hotel televize Prima na český způsob – jen tropické noci vyměnilo osamělé stavení, kde o sebe zakopává dvanáct lidí, kteří přemýšlejí nad tím, jak během pěti týdnů měsíců postupně vyřadit své kamarády. Pardon, soupeře.

Reality show Farma vrací na televizní obrazovky oblíbený formát Velkého bratra, který si v Česku vyzkoušely obě největší soukromé televize – Big Brother na Nově byl propadákem, Vyvolení na Primě trhali rekordy. Farma je zatím velká neznámá, ale vzhledem k tomu, že na sousedním Slovensku je nesmírně populární (vysílá ji stanice Markíza), dá se předpokládat, že i v Česku bude úspěšná.

Striptérka, zootechnik, Pergnerová. Začíná se dnes večer

První řada Farmy představí divákům dvanáct soutěžících ve věku od dvaceti do třiapadesáti let, o milion korun se utká striptérka, zootechnik či několik (v současné době) nezaměstnaných. Farmou bude celé dva měsíce provázet Tereza Pergnerová, „odborným garantem“ celého dění bude  skutečný farmář Stanislav Šamal, který bude soutěžícím každý týden dávat úkoly. Pokud bude s jejich plněním spokojen, farmáři získají jídlo, zvíře a různé odměny, pokud ne, budou potrestáni.


 

Kdo bude vyřazen, kdo postoupí dál?

Od reality show, které tu už byly, se Farma liší i tím, jak probíhá vyřazování jednotlivých soutěžících. Hlavní osobou každého týdenního cyklu je Farmář týdne, který úkoluje ostatní, má sluhu a služku (zvolí si je sám) a bydlí v domku s postelí. Ostatní bydlí společně, sluhové spí ve stodole a nesmějí jíst u stolu s ostatními. Z pohledu sluhy vcelku ponižující role za vidinu milionu.

Na konci týdne vyberou farmáři hlasováním prvního duelanta, kterým ovšem nesmí být Farmář týdne. Duelant si vybere soupeře stejného pohlaví a oba se odeberou do chatek, kde stráví noc o samotě. Druhý den se pak oba soupeři utkají v duelu (disciplínu vybere druhý z duelantů), ten, kdo prohraje, oddchází. V dopise na rozloučenou přitom určí Farmáře týdne pro příští období…

Na Farmě začíná dvanáct soutěžících. Soutěžit chtělo 4000 Čechů a Češek

Reality show Farma se chtělo zúčastnit 4000 obyvatel a obyvatelek České republiky. Dvanáctka, která castingy prošla a na Farmě začíná, vypadá takto:

David Hudák

Je mu 33 let, pochází z Hořic, je ženatý a má tři děti. Povoláním je manažer (sám uvádí vrcholový manažer v Brně).

Jakub Reithmaier

Jakubovi je 21 let, je svobodný, ale zadaný, hned na začátku Farmy se Tereze Pergnerové svěřil s tím, že je gay. Studuje.

Jana Kadeřávková

Jana oslavila 21 narozeniny, je svobodná, bezdětná, má přítele. Má pouze základní vzdělání, živí se jako tanečnice a striptérka.

Jana Stránská

Je jí 26 let, pochází z Liberce. Je svobodná, má přítele a jedno dítě (syna). Nejvyšší vzdělání, kterého dosáhla, je středoškolské, pracuje jako barmanka v herně.

Jiří Král

Jiří je student, je mu 22 let, pochází z Brna a je zadaný, pracuje jako administrátor reklamního systému, dřívě pracoval jako obsluha u McDonald’s.

Libuše Vostrá

Libuše patří mezi nejstarší účastníky Farmy. Je jí padesát let, je rozvedená, má čtyři děti. Pracuje jako prodavačka. V televizní soutěži není poprvé, vyhrála už v soutěžích Kufr a Pyramida.

Michaela Králová

Michaele je 28 let a pracuje jako vedoucí rodinného lihovaru, který jí vzal otce. Dosáhla středoškolského vzdělání, dříve pracovala na české ambasádě v indickém Dillí.

Michal Páleník

Je mu 21 let, je svobodný a zadaný. V současné době je nezaměstnaný, na Farmu jde podle vlastních slov především za zábavou.

Milan Buriánek

Milan je nejstarším soutěžícím na Farmě, je mu 53 let. Je ženatý, má dvě děti, původním vzděláním je zootechnik (vcelku výborná průprava pro Farmu), v současné době se živí jako skladník.

Miroslav Tyrš

Podle vlastních slov by přežil i na Planetě opic. Je mu 32 let a je z Plzně, původním vzděláním je opravář zemědělských strojů, dnes se živí jako kriminalista. Je ženatý a bezdětný.

Sára Sihelská

Je na Farmě nejmladší, je jí 20 let. Pochází z Plzně, je svobodná, bezdětná a pro případné obdivovatele – nezadaná. Má středoškolské vzdělání, v současné době je bez práce.

Šárka Havrlíková

Na Farmu přijela z Prahy, je jí 36 let, je svobodná a bezdětná. Pracuje jako provozní a servírka v restauraci.

Farma začíná už dnes večer. Na Nově

Farmu a její hrdiny si budou televizní diváci moci poprvé prohlédnout už dnes večer od 20 hodin na Nově, a pak každý den od pondělka do čtvrtka ve stejný čas. Příštích pět týdnů bude Nova hlavně o Farmě.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.