Fio? Seznamte se s hrdiny reklamní kampaně české banky

[adsenseyu1]

Fííío… Reklamní spoty Fio banky na nás útočí ze všech stran. Z televize, z novin, časopisů i na Internetu. V hlavní roli dva „podnikatelé“. Jeden zve dámu svého srdce na drink v podobě sklenice vody a vnucuje barmanovi spropitné, druhý se s rozbitými brýlemi zajímá o půvabnou letušku. Oba jsou, slušně řečeno, tak trochu fíío… Marek Daniel a Jiří Mádl. Představme si je.

Marek Daniel: Protektor

Marek Daniel, český divadelní a filmový herec, se narodil 13. září roku 1971 v Praze.

Mládí Marka Daniela není typickým mládím člověka, který touží po tom “stát se hercem”. Studuje dřevařskou průmyslovku ve Volyni, poté sice začne studovat herectví, ale ne herectví, tak, jak ho známe – na brněnské JAMU studuje loutkoherectví. Někdy ve třetím ročníku studia přichází zlom – Marek Daniel loutkoherectví opouští a přestupuje (stále na JAMU) na studium klasického činoherního herectví.

V roce 1995 Daniel JAMU úspěšně končí a nastupuje do stálého angažmá v brněnském HaDivadle, kde postupně ztvární větší i menší role v mnoha hrách. Mohli jsme jej vidět například v dramatech Hvězdy na vrbě, Jób, Deadwood či Oidipus). Za zmínku stojí fakt, že ve stejné době nastupují do HaDivadla i Pavel Liška a Josef Polášek.

Jako hostující herec působí Marek Daniel na dalších divadelních scénách, v Praze jej můžeme vidět v Dejvickém divadle (například ve hře Věry Chytilové Vyhnání z ráje), v Divadle Archa či v Divadle Komedie. V Brně působí Marek Daniel kromě HaDivadla také v divadle Husa na provázku.

Celý životopis Marka Daniela

Jiří Mádl – neherec hereckou hvězdou

Jiří Mádl (narozený 23. 10.1986), jeden z nejpopulárnějších herců nastupující herecké generace, známý též z  videa Přemluv bábu, kterým před posledními parlamentními volbami burcoval voliče pravice, aby přemluvili ke stejné volbě svoje prarodiče, se narodil 23. října roku 1986 v Českých Budějovicích.

Vzdělání Jiří Mádl získává na českobudějovickém Biskupském gymnáziu, herectví se věnuje pouze okrajově jako divadelní ochotník, s vlastní hrou (v níž si zahrál i jednu z rolí) vyhrává divadelní soutěž.  V této době se mohne v jednom videoklipu a v malé roli také na scéně Jihočeského divadla v Českých Budějovicích. Herectví je ale na vedlejší koleji – Jiří Mádl je především nadějný hokejista, hokeji se v mládežnických kategoriích věnuje celých devět let. Se zraněním ale jeho sportovní kariéra končí.

Celý životopis Jiřího Mádla

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.