Jana Stránská jede domů. Farma prožila druhý Duel

[adsenseyu1]

Na Farmě proběhl druhý Duel a podruhé jede domů sluha. V prvním Duelu vypadl David Hudák, druhý Duel znamenal stopku pro Janu Stránskou. Ta si jako soupeřku vybrala Michaelu Královou, přestože celý týden prohlašovala, že vyzve Libušku Vostrou.

Na výběr byly protentokrát tři disciplíny – řezání pilou, přetahování a vědomostní test. Michaela, která disciplínu volila, vybrala test farmářských znalostí a přestože v jednu chvíli o jeden bod s Janou prohrávala, nakonec zvítězila. Zaváhala pouze jednou, nevěděla, zda je osel sudokopytník či lichokopytník. Popravdě, otázka je to docela zákeřná, nelze si ji odvodit, lze ji pouze nabiflovat.

Touhle cestou, cestou biflování, šla Jana. Michaela, která je od pohledu přemýšlivější a působí uzavřeně, pak už nezaváhala, šestým nožem dosáhla žlutého pole uprostřed a zůstala. Jana Stránská se vrací z Farmy domů. Za synem a za přítelem, který je na Pankráci, ve věznici, která je podle Jany (v odpovědi na pátou otázku) ve slavné písničce namísto stromořadí…

Co na druhém farmářském Duelu zaujalo? Nervozita Michaely, která brala celou show jako maturitu, jako něco, v čem nesmí zklamat. A plačtivé scény Šárky Havrlíkové, která vyloučení Jany nesla velmi těžce. Jako kdyby odcházela přítelkyně, se kterou se zná roky a s níž je svázána dobrým i zlým. Přitom se s Janou potkala před několika týdny a nezná ji. Neví, jak se chová v běžném životě, jak by zareagovala v mezní situaci mimo Farmu. Ale oplakává ji jako kdyby ztrácela sestru.

Člověka napadne, jak budou reagovat například lidé, kteří se jednou v omezeném kolektivu vydají k sousedním planetám. Určitě jinak, protože i výběr bude probíhat jinak. Zatímco na Farmě musí být v převaze ti, kdo jsou konfliktní, na cestách vesmírem budou muset lidé především spolupracovat, konflikty by byly na škodu.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.