Hudební novinky a tipy na koncerty

Mezi nejhledanější osobnosti na Internetu patří také zpěváci a zpěvačky. Často hledáte také hudební skupiny a informace o koncertních šňůrách, hudebních festivalech apod. Na této stránce vám přinášíme výběr tipů na zajímavé hudební novinky, tipy na koncerty, letní festivaly další zajímavosti ze světa hudby.

Hudební tip: Raperská senzace Pitbull vystoupí v Praze. Předskokanem bude Ben Cristovao

[adsenseyu1]

Skvělé zprávy v posledních dnech přináší svým fanouškům britská rocková skupina Muse, podle mnohých nejlepší živá kapela současnosti vůbec. Včera oznámili Muse vydání nové studiové desky, dnes potěšili především české fanoušky – v listopadu 2012 se chystají do Prahy, kde zahrají v O2 Aréně ve Vysočanech.

Vstupenky na koncert Muse, který se bude konat 22. listopadu, se začnou prodávat na terminálech Sazky a v dalších obvyklých předprodejích, stát budou od 1290 Kč výše. Dá se předpokládat, že na Muse bude vyprodáno.

celý článek

Hudební tip: Raperská senzace Pitbull vystoupí v Praze. Předskokanem bude Ben Cristovao

Americký raper Armando Christian Pérez, známější spíš jako (zuřivý) Pitbull, jedna z hvězd současné taneční hudby, vystoupí v Praze. Stane se tak 17. června, Pitbullův koncert, konaný v rámci světového turné Planet Pit World Tour 2012, se uskuteční v Tipsport Aréně na Výstavišti.

Jako předskokan se publiku představí herec a finalista soutěže Česko-Slovenská Superstar Ben Cristovao a kapela The Glowsticks. Vstupenky jsou stále ještě k mání v obvyklých předprodejích, a to ve třech cenových hladinách: k sezení za max. 1090 Kč a ke stání za 990 Kč, speciální VIP vstupenky stojí 2500 Kč jedna. Podle pořadatelů je vstupenek stále dostatek.

celý článek

Hudební tip: Hlas Československa: Životopisy posledních osmi

Hlas ČeskoSlovenska vrcholí. Dnes večer soutěž opustí polovina z posledních osmi pěveckých nadějí, zůstanou poslední čtyři. Tentokrát přitom nebudou o postupu rozhodovat pouze fanoušci svými hlasy, do výběru se zapojí i koučové, kteří už včera večer odevzdali obálky, ve kterých rozhodli, koho ze svých dvou svěřenců podpoří a pošlou do velkého finále Hlasu.

Připravili jsme pro vás životopisy (někdy stručnější, někdy detailnější) vašich hrdinů a hrdinek z Hlasu Československa. Několik faktů. V soutěži zůstalo posledních 8 talentovaných zpěváků a zpěvaček. Šest z nich je ze Slovenska, dva z Česka. Nejmladšími účinkujícími jsou Miloš Novotný a Anna Veselovská, oběma je šestnáct let. Naopak, nejstarší je Brunno Oravec, kterému je čtyřicet dva.

celý článek

Hudební tip: Eurovision Song Contest – Baku 2012. Kontroverzní a bez naší účasti

Skoro 125 milionů televizních diváků má na dnešní večer program vybraný už dlouho dopředu. Ano, tolik hudebních fanoušků prý bude sledovat v sobotu 26. května 2012 galavečer Eurovision Song Contest, tj. Velkou cena Eurovize, hudební klání, které v posledních několika letech vyvolává pozornost spíše než účastí pěveckých hvězd účinkováním bizarních interpretů nevalné úrovně. Letošní ročník finálového večera cen Eurovize si navíc zasloužil pozornost médií i místem svého konání.

Letošní Velká cena Eurovize se odehrává v Baku, hlavním městě Azerbajdžánu. Soutěž pro zviditelnění svých požadavků využila politická opozice autoritářského režimu prezidenta Ilhama Alijeva, zároveň se proti konání finále ostře vymezila radikální část muslimské komunity, podle které podobná soutěž do islámské země nepatří.

celý článek

Tip na koncert: Jennifer Lopez poprvé v Praze. Kdy? 26. října 2012

[adsenseyu1]

Fanoušci americké zpěvačky Jennifer Lopez se mohou radovat. Slavná diva a podle časopisu Forbes nejvlivnější celebrita současnosti vystoupí v rámci svého světového turné 26. října 2012 v Praze, konkrétně v O2 Aréně. Vstupenky budou v prodeji od 25. května, ty nejlevnější fanoušci Jennifer Lopez pořídí od 1190 Kč.

Světové turné JLo (tuto přezdívku Jennifer Lopezová často používá) začne 14. června v Panama City, sedm koncertních zastávek má Lopezová naplánovaných v jižní Americe, 19 koncertů bude mít, doprovázená Enrique Iglesiasem, ve Spojených státech amerických. V září se světové turné, nazvané podle aktuálně úspěšného zpěvaččina singlu Dance Again, přemístí do Evropy a posléze do Asie. Celkem odehraje Jennifer Lopez na letošním turné víc než 60 koncertů, jeden z nich v Praze.

celý článek