Těšte se. Do Prahy přijedou v listopadu Muse

[adsenseyu1]

Skvělé zprávy v posledních dnech přináší svým fanouškům britská rocková skupina Muse, podle mnohých nejlepší živá kapela současnosti vůbec. Včera oznámili Muse vydání nové studiové desky, dnes potěšili především české fanoušky – v listopadu 2012 se chystají do Prahy, kde zahrají v O2 Aréně ve Vysočanech.

Vstupenky na koncert Muse, který se bude konat 22. listopadu, se začnou prodávat na terminálech Sazky a v dalších obvyklých předprodejích, stát budou od 1290 Kč výše. Dá se předpokládat, že na Muse bude vyprodáno.

Kdo jsou Muse? Říká se, že nejlepší živá kapela světa

O Muse se (patrně oprávněně) říká, že jsou v současnosti nejlepší, nebo jednou z nejlepších živých kapel. Dokazují to samostatných koncertech i festivalech. Právě na jednom z festivalů, byl to Rock for People 2010 a skupina z anglického Devonu byla hlavním tahákem celého festivalového dění, Muse poprvé vystoupili v České republice.

Kapela Muse vznikla v roce 1994 v anglickém Devonu, založili ji kamarádi ze školy –  Matthew Bellamy (zpěv, kytara, klávesy, klavír), Christopher Wolstenholme (baskytara) a Dominic Howard (bicí, perkuse, syntezátory).  Skupina vznikala na etapy, její členové se potkávali v různých rockových kapelách, většinou jepičího života, nakonec se někdy v roce 1992 sešli všichni tři (Christopher Wolstenholme se musel nejdříve naučit na basu) ve skupině, které se přes názvy Gothic Plague, Carnage Mayhem, Fixed Penalty a  Rocket Baby Dolls dostala ke konečnému Muse. Stalo se tak v roce 1994 a vydrželo to dodnes.

Prvních několik let budovali Muse posluchačskou základnu, vydali postupně tři poměrně úspěšná alba (Showbiz – 1999, Origin of Symmetry – 2001, Absolution – 2003). Muse této doby zní podobně jako mnohem slavnější Radiohead, vezou se na vlně úspěchu. Vydávají se na turné po světových stadionech, hrají v zámoří i na asijských pódiích. Část hudebních kritiků přirovnána hudbu Muse i ke Queen, především pro podobnost kytarového stylu Matthew Bellamyho s Brianem Adamsem.

Black Holes and Revelations. Muse zamířili do první rockové ligy

Teprve čtvrté studiové album, které vyšlo v roce 2006,  ale vyneslo Muse do nejvyšších pater britského rocku. Album představilo celkem pět veleúspěšných singlů, nejznámějším je hned ten první – Supermassive Black Hole. Muse se vydali na velice úspěšné turné, v roce 2007 se pak vedle dalších rockových dravců Smashing Pumpkins, Korn, Linkin Park objevila na většině letních festivalů sezóny, kde odehrála jedny z nejlepších koncertů kariéry. V červnu roztančili Muse německý Norimberk (festival  Rock Am Ring), poté dvakrát vyprodali zrekonstruovaný stadion ve Wembley.

Na podzim se pak Muse přesunuli do USA, kde po boků rockových anarchistů Rage Against the Machine a dalších rockových veličin na festivalu KROQ Almost Acoustic Christmas.

V roce 2008 Muse vydali kompilaci CD + DVD, nazvanou H.A.A.R.P, v roce 2009 pak vydali zatím poslední studiové album The Resistance.

V roce 2010 Muse poprvé zahráli v České republice na festivalu Rock for People, kde se zaslouženě stali jednou z největších hudebních atrakcí, přestože původně přijížděli spíše jako kapela, která nahrála titulní píseň třetí dílu filmového Twilight – píseň k filmu Zatmění se jmenuje Neutron Star Collision.

Za svoji kariéru získali Muse řadu ocenění – nepočítaně žánrových cen MTV, jednu Grammy, dvě ceny British Awards.

V letošním roce kapela Muse vyráží na už zmíněné turné, jehož součástí bude u pražský koncert 22. listopadu 2012, ještě předtím Muse vydají dlouho očekávanou novou desku, nazvanou The 2nd Law. Ta vyjde 17. září 2012.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *