Raperská senzace Pitbull vystoupí v Praze. Předskokanem bude Ben Cristovao

[adsenseyu1]

Americký raper Armando Christian Pérez, známější spíš jako (zuřivý) Pitbull, jedna z hvězd současné taneční hudby, vystoupí v Praze. Stane se tak 17. června, Pitbullův koncert, konaný v rámci světového turné Planet Pit World Tour 2012, se uskuteční v Tipsport Aréně na Výstavišti.

Jako předskokan se publiku představí herec a finalista soutěže Česko-Slovenská Superstar Ben Cristovao a kapela The Glowsticks. Vstupenky jsou stále ještě k mání v obvyklých předprodejích, a to ve třech cenových hladinách: k sezení za max. 1090 Kč a ke stání za 990 Kč, speciální VIP vstupenky stojí 2500 Kč jedna. Podle pořadatelů je vstupenek stále dostatek.

Kdo je Pitbull? Životopis napoví

Pitbull se narodil jako Armando Christian Pérez 15. ledna roku 1981 v Miami v rodině kubánských emigrantů. Vystudoval Coral Gables High School, kde si také začal s muzikou. A s drogami. prodával je, matka jej za to v šestnácti vyhodila z domova. Pitbull to ustál a začal pracovat na své hudební kariéře.

V roce 2001 nahrál Pitbull svoje první album – nikdy nevyšlo. Druhý pokus byl už úspěšnější, v roce 2004 vychází Pitbullovo debutové album, nazvané Miami. V roce 2005 následovalo veleúspěšné společné turné s nejslavnějším bílým raperem Eminemem a 50 Centem. A konečně v roce 2006 vydal Pittbul svoje druhé album – jmenuje se El Muriel, Pittbul albem uctil památku svého otce, který zemřel v květnu téhož roku.

Pitbullova novinka Back in Time zazní ve filmovém hitu Muži v černém 3

Po roční odmlce přišlo třetí album, pojmenované Boatlift (2008), čtvrté album vydal Pitbull v roce 2009 – jeho jméno je Rebelution. Singl I Know You Want Me (Calle Ocho) z tohoto alba se stal jedničkou světových hitparád, Pitbull se stal přes noc jednou z nejžádanějších atrakcí hudebního světa. I další tracky z alba Rebelution se staly obrovskými hity, za všechny například skladba Hotel Room Service.

V roce 2010 Peréz vydal album Armando a konečně v roce 2011 zatím poslední Planet Pit. I skladby z tohoto alba bodují u posluchačů po celém světě – International Love nebo Give Me Everything patří na diskotékách k nejhranějším.

Mnohé ze singlů Pitbulla Peréze  se objevily ve známých filmech, skladba Oye je ze soundtracku filmu Rychle a zběsile 2, aktuální novinka Back in Time pak zazní ve filmu Muži v černém 3 (Men in Black 3), který přijde do českých kin 30. května.

Raper Pitbull spolupracuje s celou řadou stejně úspěšných kolegů, např. s Enrique Iglesiasem, Chrisem Brownem, Shakirou, Davidem Guettou či Jennifer Lopez, která do Česka v rámci svého světového turné Dance Again zamíří na podzim.

Opakování je matka moudrosti, ještě jednou tedy: Pitbull, jedna z hvězd současné taneční hudby, vystoupí v Praze. Stane se tak 17. června, Pitbullův koncert, konaný v rámci světového turné Planet Pit World Tour 2012, se uskuteční v Tipsport Aréně na Výstavišti.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *