Jennifer Lopez poprvé v Praze. Kdy? 26. října 2012

[adsenseyu1]

Fanoušci americké zpěvačky Jennifer Lopez se mohou radovat. Slavná diva a podle časopisu Forbes nejvlivnější celebrita současnosti vystoupí v rámci svého světového turné 26. října 2012 v Praze, konkrétně v O2 Aréně. Vstupenky budou v prodeji od 25. května, ty nejlevnější fanoušci Jennifer Lopez pořídí od 1190 Kč.

Světové turné JLo (tuto přezdívku Jennifer Lopezová často používá) začne 14. června v Panama City, sedm koncertních zastávek má Lopezová naplánovaných v jižní Americe, 19 koncertů bude mít, doprovázená Enrique Iglesiasem, ve Spojených státech amerických. V září se světové turné, nazvané podle aktuálně úspěšného zpěvaččina singlu Dance Again, přemístí do Evropy a posléze do Asie. Celkem odehraje Jennifer Lopez na letošním turné víc než 60 koncertů, jeden z nich v Praze.

Jennifer Lopez – životopis

Jennifer Lopez se narodila 24. července roku 1969 v new yorském Bronxu portorikánským rodičům. Má dvě sestry, Leslie a Lyndu. Jennifer Lopez začala svoji kariéru jako herečka, na televizní obrazovce se objevila poprvé v televizním seriálu In Living Color v roce 1991  v roli „létající tanečnice“ Flying Girl.

Pak začaly přicházet nabídky na další role – pro televizní stanici FOX točí seriály Hotel Malibu, Druhá šance nebo South Central. Od televize je blízko k filmu a po několika epizodních rolích přicházejí velké příležitosti – s Wesley Snipesem si zahrála ve filmu Moje rodina, v roce 1996 pak hrála po boku Jacka Nicholsona ve filmu Krev a víno.

Ro 1998 přinesl Jennifer Lopez velký filmový úspěch v podobě nominace na Zlatý glóbus za snímek Selena, v němž si zahrála roli zpěvačky Seleny Quintillany Perezové, zavražděné vlastním fanouškem. Jennifer sama vzpomíná, že do hlavní role tohoto snímku byla vybrána z několika tisíc uchazeček. Film Selena Jennifer Lopez zajistil i finančně, její honorář činil 1 milion dolarů.

Další filmy Jennifer Lopez? Například U-Turn, kde hrála po bohu Seana Penna, Zakázané ovoce s George Clooneyem, hrála také ve známých snímcích Svatby podle Mary, Gladiátor, Jerry Maguirre nebo Desperado, za hlavní roli ve filmu Policajtka (2001) dostala 9 milionů dolarů a stala se tak nejlépe placenou latinskoamerickou herečkou vůbec.

Jennifer Lopez je dnes známá ale především jako zpěvačka. Výborná zpěvačka s latinskoamerickým citem pro melodii a rytmus. Její debutové album vyšlo pod názvem On The 6 v roce 1999 a titulní singl If You Had My Love dlouhé týdny vévodil hudebním žebříčkům po celém světě. Další album vydala Jennifer Lopez v roce 2001, je pojmenováno zpěvaččinou přezdívkou J.Lo. Následují další a další úspěšná alba, to zatím poslední s názvem Brave vyšlo v roce 2007. Za svoji kariéru Jennifer Lopez prodala zatím přes 78 milionů desek, což ji řadí k neúspěšnějším hudebníkům poslední dekády vůbec.

Jennifer Lopez není pouze úspěšná herečka a zpěvačka, je i módní návrhářkou, její značka JLo by Jennifer Lopez navrhuje oblečení a módní doplňky pro mladé. Jennifer Lopez má také vlastní značku parfémů, v roce 1997 byla tváří kosmetického gigantu L’Oreal.

Osobní život? Jennifer Lopez je potřetí vdaná. První manželství s číšníkem Ojani Nou se rozpadlo několik měsíců po sňatku, druhé manželství s tanečníkem Chrisem Juddem vydrželo rok (2001-2002). Dalším partnerem Jennifer Lopezové byl herec Ben Affleck, se kterým se zasnoubila, nicméně jejich vztah skončil v roce 2003 rozchodem.

Třetím manželem zpěvačky Jennifer Lopez je zpěvák Marc Anthony, kterého si vzala v roce 2004, v roce 2007 se manželskému páru narodila dvojčata Max a Emma.

26. října 2012 vystoupí Jennifer Lopez v rámci svého světového turné Dance Again v Praze.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *