Elon Musk. Muž, kterého srovnávají s Jobsem

Elon Musk. Bývá označován za největšího inovátora současnosti, často je srovnáván se Steve Jobsem.

Stál za zrodem služby pro platby on-line Paypal, dnes nejvíc pozornost veřejnosti budí jeho projekt elektromobilu Tesla a projekt letů do vesmíru SpaceX.

Životopis Elona Muska? Narodil se 28. června roku 1971 v Jihoafrické republice. V roce 1988 se vydal za oceán – nejprve do kanadského Kingstonu, kde studoval na místní Královské univerzitě, později odešel do Pensylvánie ve Spojených státech.

Jako podnikatel začínal Elon Musk s platformou pro on-line publikaci Zip2 – projekt ale nebyl příliš úspěšný, záchranou se pro Muska stal zájem společnosti Compaq, která firmu odkoupila. Další Muskův podnikatelský projekt byl mnohem úspěšnější, byť samotný Musk do něj vložil pouze peníze, nikoli vlastní invenci –řeč je o platebním systému PayPal, který funguje úspěšně i dnes.

V současné době se Elon Musk věnuje především dvěma projektům – vývoji elektromobilu Tesla a kosmické společnosti SpaceX, se kterou plánuje komerční lety do vesmíru a která dokáže vynést kosmickou loď na oběžnou dráhu 10× levněji než NASA.

Elon Musk má také výrazný podíl na vzniku a provozu společnosti SolarCity, která patří k největším firmám se solárními panely pro domácí použití ve Spojených státech.