Jan Černý. Autor české kolekce oblečení pro olympijské hry

Je to působivé a nevšední. Je to nepovedené a určitě také nepohodlné. Kolekce oblečení pro český olympijský tým pro LOH v Paříži 2024 budí buď pochvalné nebo negativní reakce. Mezi tím není prakticky nic. Jak novou kolekci vidíte vy? A znáte jejího autora? Pojďme si Jana Čecha, mladého módního návrháře představit.

Životopis Jana Černého? Móda je jeho život

Jan Černý, rodák z Hodonína, se zařadil mezi nejvýznamnější české módní návrháře své generace. Narodil se 6. června 1993 a móda a design patřily mezi jeho největší zájmy už od školních let. Svoji cestu k úspěchu v módním byznysu Jan Černý začal na univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně, kde vystudoval design oděvu. Už během studia získal příležitost představit své kolekce na prestižních módních přehlídkách, což mu otevřelo dveře do světa mezinárodní módy​.

První úspěchy? Jan Černý se poprvé výrazně prosadil na Mercedes-Benz Prague Fashion Week, kde si ho všimly významné módní magazíny včetně italské mutace Vogue. Tento úspěch ho katapultoval do světa mezinárodní módy a vedl k jeho stáži v módním domě Louis Vuitton v Paříži. Jeho kolekce jsou známé svou originalitou, použitím netradičních materiálů a inovativním přístupem k designu​.

Jedním z významných milníků v Černého kariéře bylo pověření navrhnout kolekci oblečení pro český olympijský tým na zahajovací ceremoniál Letních olympijských her v Paříži 2024. Jeho návrhy se vyznačují kombinací tradičních českých prvků s moderními technologiemi a materiály, což zajišťuje nejen estetickou hodnotu, ale i funkčnost a pohodlí​.

Jan Černý je také zakladatelem a hlavním návrhářem vlastní značky Jan Societé, která se zaměřuje na unisex a pánskou módu. Jeho tvorba se často inspiruje streetwearovou estetikou a pracovními oděvy, přičemž klade důraz na udržitelnost a etickou výrobu. Jan je také známý svou spoluprací s dalšími českými značkami, jako je například Prestige, pro kterou navrhl moderní edici klasických bot​.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *