Javed Iqbal: 100 obětí – Sérioví vrazi 2

Javed Iqbal, přezdívaný Kukri? Patří k nejhorším sériovým vrahům vůbec – podle policie zavraždil v letech 1998-1999 více než 100 chlapců ve věku od 6 do 16 let. Své oběti hledat v chudinských čtvrtích města Lahore v Pákistánu. Sám trestu smrti unikl – před popravou se v cele oběsil.

Celý život v Lahore. A dva roky zvrhlého násilí

Narodil se 8. října roku 1956 jak čtvrtý syn (a šesté dítě) dobře postaveného obchodníka Mohammada Ali Mugha v pandžábském Lahore v Pákistánu. Jeho mládí? Vystudoval Islamia High School, kde ještě během studia založil v roce 1978 svoji první firmu, nazvanou Railway Road. V Lahore. Tady prožil celý život, tady vraždil.

Tady na něj bylo podáno mezi roky 1985-1990 několik udání pro pohlavní zneužívání dětí – bez reakce úřadů. A tady se také přiznal (prostřednictvím místních novin), že je zodpovědný za smrt stovky chlapců ve věků od 6 do 16 let, které pohlavně zneužil, rozřezal na kusy a zlikvidoval v sudech s kyselinou chlorovodíkovou. Zbytky těl pak hodil do řeky.

Jsem nevinen, jde o policejní spiknutí!

Po zatčení Javed Iqbal začal uvádět, že jeho obvinění jsou vykonstruována a že jde o spiknutí proti jeho osobě – nikdy nikoho nezabil a jeho „přiznání se“ novinářům mělo prý jen přivést pozornost veřejnosti k podmínkám, v jakých žijí nejchudší vrstvy v Pákistánu.

Důkazy ale mluvily proti němu, stejně jako jeho pečlivě vedené poznámky – každý zločin si pečlivě zdokumentoval, nebylo pochyb, že jeho zločiny jsou skutečné. Javed Iqbal nevraždil sám – v jeho zvěrstvech mu pomáhali čtyři mladíci, kteří byli zatčeni krátce po něm.

Budete uškrcen a rozčtvrcen. Dle zákona a práva šaría

Soud odsoudil Javeda Iqbala 16. března roku 2000 k trestu smrti veřejným uškrcením, soudce jej vyprovodil slovy: Budete uškrcen před zraky rodin obětí, rozčtvrcen a zlikvidován v sudu s kyselinou. Dostane se vám zacházení, které jste „dopřával“ vy svým obětem. Právu šaría mělo být učiněno zadost.

Nakonec se tak nestalo – 8. října roku 2001 ráno byl Javed Iqbal nalezen ve své cele ve věznici v Lahore nalezen oběšený. Zda spáchal sebevraždu či byl zavražděn – o tom se dodnes vedou spory.

Jedno je ale jisté – Javed Iqbal je nejmasovějším masovým vrahem v dějinách Pákistánu.