Kamila Magálová. Líbáš jako ďábel

Kamila Magálová. Slovenská herečka, kterou čeští diváci znají ponejvíce jako představitelku Heleny Altmanové z komedie Marie Poledňákové Líbáš jako ďábel.

Narodila se jako Kamila Slováková 16. listopadu roku 1950 v Bratislavě, jejím otcem byl jeden z nejznámějších slovenských dirigentů Ladislav Slovák, který v šedesátých letech vedl Slovenskou filharmonii. Hereckému povolání se věnuje také její bratr Marian, známý u nás například rolí v seriálu Kriminálka Staré mesto, kde si zahrál majora Krúpu.

Sama Kamila Magálová vystudovala herectví na bratislavské VŠMU (absolvovala v roce 1975), už od roku 1973 přitom byla stálou členkou Poetického souboru Nové scény v Bratislavě. Tady působila do roku 1982, kdy nastoupila do činoherního souboru Slovenského Národního divadla, kde působí dodnes.

Mimo divadelní jeviště je Kamila Magálová známá z desítek filmových a televizních rolí, často hraje i v Česku, například v již zmíněném snímku Líbáš jako ďábel.

Mimo herecký svět se Kamila Magálové věnuje charitativní činnosti, známe ji jako velvyslankyni dobré vůle fondu UNICEF a prezidentku Nadace na záchranu koní. Je také spoluautorkou několika úspěšných kuchařek, jmenujem například knihu Tajomstvo mojej kuchyne.

Kamila Magálová je vdaná, s manželem Slavomírom Magálom má syna Martina a dceru Danielu.