Kazma Kazmitch? To je Kamil Bartošek

V srpnu 2023 měl v českých kinech jeho filmový projekt ONEMANSHOW: The Movie, který provázela několik posledních měsíců tajuplná atmosféra a informace, že jde o snímek kerým Kazma boří hranice současného filmu. O filmu samotném jistě zjistíte dostatek informací z recenzí v celoplošných i oborových médiích, my si pojďme říct, kdo Kazma (alias Kamil Bartošek) vlastně je.

Kazma Kazmich. Jeho životopis je posledních několik let plný mystifikací

Kazma Kazmich, alias Kamil Bartošek, se narodil 26. května roku 1985 v Kroměříži – maminka je učitelka, otec vlastní firmu na výrobu kuchyňských dvířek. Po základní škole (chodil na ZŠ Palackého a ZŠ Komenského) a Soukromé střední odborné škole v Kunovicích vystudoval finance a daně na soukromé vysoké škole (Akademie Huspol) taktéž v Kunovicích, poté studoval (ale nedostudoval) mediální komunikaci na pražské Literární akademii Josefa Škvoreckého.

Z jeho současných akitivit je přitom zřejmé, že studia oboru v něm zanechala mnohé – s médii to Kazma umí na jedničku, a to především s těmi internetovými.

Na výsluní se Kamil Bartošek dostal poprvé se svým pořadem na platformě Stream.cz – jen málokdo alespoň jednou neviděl jeho One man show, kterou vymýšlel a vytvářel od roku 2008. Kromě toho jej důvěrně znali posluchači Rádia Fajn, kde do roku 2013 moderoval mezi šestou a devátou hodinou oblíbenou Ranní show.

Přelom v kariéře zažil Kazma v roce 2015, když začal na One man show spolupracovat s česko-rakouským režisérem, idea makerem a scénáristou Markusem Krugem. I díky jeho invenci začala One man show fungovat jako studnice originálních nápadů, které často zasáhly celou společnost. Kazma Kazmitch se se svým týmem naboural v roce 2017 do natáčení kuchařské show TV Prima Prostřeno. Herec Karel Ondrka v jednom z dílů představoval člověka, který spí v rakvi, chová doma slepice a v nevhodných situacích hovoří sprostě (jeho příběh měl upozornit na problematiku Tourettova syndromu).

Kazma stál i za dalšími známými mystifikacemi. Tajně se dostal (schovaný ve škodovce, která obvykle stojí v hledišti) na stadion při mistrovství světa v hokeji v Rusku 2016. Podařilo se mu v sázce o auto napálit Leoše Mareše, když zincenoval dopravní nehodu a požadoval po něm jeho Ferrari. I při další akci hrál hlavní roli automobil – Kazma jej nechal v Kladně zakopat s kufříkem s jedním milionem korun.

V roce 2015 Kamil Bartošek dokázal napálit i obecenstvo při předávání Českých lvů – na jeviště přivedl amerického herce Jima Carreyeho. Ze vzácného návštěvníka se nicméně nakonec vyklubal dvojník. Podobně se Kazmovi povedlo napálit fanoušky hudební hvězdy jménem Justin Bieber, když zincenoval koncert jeho dvojníka na střeše pražského obchodního domu.