Michal Holán. Jedna z hvězd seriálu Policie Modrava

Michal Holán… přemýšlíte, o kterém českém herci je řeč? Možná není až tak divu, Michal Holán není příliš obsazovaný ve filmech, ani seriálech, mnohem více známe jeho hlasu z dabingu – v tomhle ohledu patří vůbec k nejobsazovanějším dabérům v tuzemsku.

Minimálně z jednoho seriálu ale Michala Holána určitě znáte. Hraje poručíka Jarmila Votavu (má přezdívky Krásný Jája a Jasnačka) v krimi seriálu z prostředí Šumavy Policie Modrava. Mladého, věčně veselého a ze začátku… trochu záletného. Už víte?

Životopis Michala Holána? Jeho život i kariéru ovlivnilo vážné onemocnění střev

Narodil se ve Slaném 12. listopadu roku 1983 a je absolventem Pražské konzervatoře, obor hudebně-dramatický. Filmový debut si Jája z Policie Modrava odbyl ve filmové komedii Kameňák (2003), ve stejném roce se objevil také v televizním filmu Kobova garáž. Televizní debut? Ten se odehrál ve stejném roce v cyklu Oběti o lidech postižených zločinem.

Na velkou příležitost ve filmu Michal Holán zatím čeká, v menších rolích se objevil například ve filmech Chyťte doktora, TACHO, Vy nám taky, šéfe nebo (zatím poslední) Promlčeno z roku 2022. Seriálové role? Tady je seznam delší. Ordinace v růžové zahradě, Cesty domů, Místo nahoře, Ulice, Nadměrné maličkosti… a především pak Policie Modrava, kde si zahrál svoji zatím asi nejvýraznější seriálovou postavu.

Michal Holán a dabing? Dabérské řemeslo si vyzkoušel poprvé v roce 2007. Od té doby propůjčil svůj hlas desítkám postav. Do českého jazyka namluvil například postavu Ben Jägera v seriálu Kobra 11 či Glenn v seriálu Živí mrtví, dabuje i herecké hvězdy jsako jsou Channing Tatum nebo Justin Long. Jeho hlas je známý i z reklam, které namluvil pro mnoho významných klientů: Datart, Skittles, Nivea, Skechers, Mattoni… to je jen malý výčet.

Michal Holán si ve svém životě prošel i vážnými zdravotními problémy. A to přímo při natáčení druhé série Policie Modrava v roce 2015, když mu prasklo střevo a život mu zachránila operace. Po ní následovaly další, oblíbený herec a dabér nakonec na půl roku skončil se stomií (vývod tlustého střeva břišní stěnou).

Osobní život Michala Holána? Je ženatý, s manželkou Annamáriou Macichovou, se kterou se seznámil (jak jinak) při natáčení na Šumavě, kde působila jako asistentka režiséra Jaroslava Soukupa, vychovávají dvě děti.