Pavla Vitázková. Herečka s pověstí princezny

Jestli je nutné mít pro úspěšnou hereckou kariéru i herecké vzdělání? Pavla Vitázková je jasným důkazem toho, že ne. K herectví se totiž dostala poprvé už jako šestnáctiletá, kdy uspěla v konkurzu na taneční roli v muzikálu West Side Story a při děkovačce jí nabídl možnost stát se divadelní herečkou režiséz Zdeněk Černín….

Přijala a po maturitě v roce 1997 se stala kmenovou herečkou Městského divadla Brno. To byl začátek kariéry dívky bez hereckého vzdělání, navíc z neherecké rodiny.

Životopis Pavly Vitázkové? První velkou roli v divadla si zahrála už jako šestnáctiletá

Jak bylo už řečeno, narodila se v neherecké rodině jako Pavla Ptáčková 21. prosince 1978 v Brně. Má dvě starší sestry a herečkou se chtěla stát už ve svých šesti letech – když uviděla Libuši Šafránkovou na koni ve filmové Popelce, měla o svém budoucím povolání jasno.

První hereckou zkušenost potkala Pavla Vitázková v Brně, kde jí (jak už je zmíněno výše) nabídl po tanečním vystoupení v muzikálu West Side Story režisér Zdeněk Černín roli Desdemony v shakespearovském dramatu Othello. Bylo jí tehdy pouhých šestnáct.

Postupně si Pavla Vitázková zahrála v několika dalších hrách, málokoho proto překvapilo, že se hned po maturitě v roce 1997 stala členkou souboru Městského divadla Brno.

Film a televize si Pavly Vitázkové všimly hned o dva roky později – jako mladou herečku ji neminuly role princezen. O princezně z Rimini, Duhová panna a O princezně se zlatým lukem (2002), to byly její první filmové příležitosti.

V roce 2002 se Pavla Vitázková objevila ve svém první roli seriálové – v seriálu Redakce (2004) z novinářského prostředí si zahrála Kláru Vlkovou. Další seriály, ve kterých si Pavla Vitázková zahrála větší či menší roli? Ordinace v růživé zahradě, Četnické humoresky, Cesty domů, V.I.P. Vraždy, Doktorka Kellerová, Labyrint, Poslední oběť… Docela slušné, co říkáte?

Osobní život Pavly Vitázkové? V roce 2007 se provdala za slovenského herce Davida Vitázka, držitele Ceny Thálie za muzikál Vlasy (2004). V roce 2023 se manželé rozešli. Mají spolu dvě dcery – Barboru Anastázii a Rozálii Agnes. Aktuálně řeší Pavla Vitázková kromě svých hereckých povinností i náročnou péči o starší dceru, u které se v září 2022 projevila cukrovka I. typu – od té doby si několikrát denně musí píchat inzulín.