Petra Kamencová. Vyhraje bývalá vícemiss titul MasterChef 2023?

Mít sebevědomí, nebát se prohry a být extrémně soutěživý – to jsou tři z asi nejdůležitějších charakteristik všech soutěžících, kteří chtějí uspět v kulinářské reality show MasterChef 2023.

Všechny tři jsou vlastní i Petře Kamencové z Berouna. Koneckonců, není to první soutěž, ve které slavila úspěch. V roce 2003 jako třiadvacetiletá skončila na druhém místě v soutěži Miss severní Morava za vítěznou Petrou Čuboňovou z Bruntálu.

Životopis Petry Kamencové. Kolem gastronomie se „motá“ celý život

Narodila se ve Vsetíně 20. července 1979, dnes žije ve středočeském Berouně. Mezi soutěžícími o titul MasterChefa patří maminka dvou dětí k těm starším. Kromě vaření je jejím velkým koníčkem sport, možná i díky tomu si udržuje štíhlou linii. Miluje jízdu na silničním kole, v létě se aktivně potápí, v zimě nedá dopustit na sjezdové lyžování a běžky.

Například v roce 201á se umístila mezi prvními třemi tisíci běžci na lyžích v závodě Jizerská padesátka. Petra Kamencová je zkrátka velmi aktivní žena – a to i dnes, když je v domácnosti.

Co se gastronomie týče, má Petra Kamencová velký sen – ráda by jednou vybudovala restauraci (fast-food), postavenou na zdravé kuchyni. Účast a případný úspěch v reality show MasterChef mohou tento její sen pomoci proměnit ve skutečnost.