Simona Votyová. Tak trochu „Provařená“ spisovatelka

Simona Votyová? Je autorkou (zatím) deseti knížek. Píše pro internetová i tištěná periodika. Byla redaktorkou televize Prima, jako PR manažerka pomáhala lidem s autismem. Od roku 2015 pracuje pro Českou televizi. Pro média nejen pracuje, v médiích byl a je často propírán její soukromý život s manželem závislým na hracích automatech. Ale popořadě.

Spisovatelka Simona Votyová zažila ve svém životě několikrát pocit „být skutečně na dně“

Poprvé už jako dítě. Bylo jí jen pět let, když kvůli onemocnění nohy a rehabilitaci maminky skončila s bratrem v Klokánku. Otec měl pocit, že výchovu sourozenců zkrátka nezvládne. Z Klokánku se dostala teprve po půl roce, kdy si ji vzala do péče babička.

V deseti čekalo na Simonu Votyovou další překvapení – zjistila, že má nevlastního otce. Toho biologického vyhledala až v dospělosti prostřednictvím sociálních sítí. To už byl nevlastní otec po smrti.

Pak byl v životě Simony Votyové několik roků klid. V šestnácti se zamilovala, její partner se nakonec stal i jejím manželem. Vše krásné ale skončilo, když zjistila, že se její muž stal gamblerem a prohrál veškerý rodinný majetek. Do toho si ještě o tři roky mladší bratr procházel drogovou závislostí…

Nakonec se Simona Votyová rozvedla a přestěhovala s dcerou na venkov. I tak ale musela zaplatit polovinu dluhů. Zvládla to a svoje životní zkušenosti přetavila do příběhů svých knih.

Pracovní životopis Simony Votyové? Byla a opět je televizní redaktorkou, píše knihy pro děti i dospělé

Do povědomí veřejnosti se Simona Votyová poprvé více dostala v roce 2004, kdy začala pracovat jako redaktorka hlavního zpravodajství televize Prima. Zaměřovala se na kriminální reportáže, skončila v roce 2008.

V roce 2011 pracovala Simona Votyová pro Nadaci Vodafone, další tři roky pak byla PR manažerkou APLA – asociace pomáhající lidem s autismem. Od roku 2015 pracuje Simona Votyová pro Českou televizi na pozici redaktorky. Točí především reportáže pro pořad Gejzír.

Mnozí jistě Simonu Votyovou znáte jako autorku úspěšných knih a článků z tištěných i internetových médií. Už od roku 2000 píše pro tituly z vydavatelství Bauer Media, na svém kontě má zatím desítku knih. Nejúspěšnější z nich je hned ta první – románový debut pro dospělé z roku 2017 Provařená je z velké části autobiografií. Podle této knihy vznikl v roce 2019 i scénář, bohužel, kvůli covidové pauze se zatím nezačalo natáčet.

Simona Votyová je rozvedená a má dvě děti – dceru Sabinu a syna Matěje.