Agáta Hanychová: Česká modelka

Agáta Hanychová, česká modelka, herečka a moderátorka, druhá vícemiss České republiky pro rok 2005, jedna z českých celebrit, oblíbených bulvárními médii, se narodila 28. dubna roku 1985 v Praze jako dcera herečky Veroniky Žilkové a režiséra Jiřího Hanycha.

Vzdělání? Agáta Hanychová studovala tři roky italsko-české gymnázium, poté přestoupila na Střední odbornou školu umění a managementu (ŠUM Praha), kde studovala obory fotografie, produkce, režie, kamera. Poté Agáta Hanychová vystudovala  externě Slezskou universitu – tvůrčí fotografi.

Do povědomí veřejnosti se Agáta Hanychová dostala v roce 2005,  kdy se stává druhou vícemiss České republiky. Ve světě modelingu přitom není žádným nováčkem, příležitostně se mu věnuje už od svých 13 let. V roce 2005 se pak Agáta účastní také Miss Intercontinental v Číně.

Po svém úspěchu v Miss se Agátě Hanychové daří zviditelňovat se v médiím, především těch bulvárně laděných. Její milostný život, alkoholové excesy, večírky, nevázaná zábava – Agáta se stává celebritou, kterou má bulvár rád a dokáže s ní výtečně koexistovat.

Kromě modelingu a fotografování se Agáta Hanychová věnuje herectví a moderování. V roce 2007 hrála hlavní roli ve filmu Crash Road, nyní natáčí hororově ladný snímek The Maria Project. Dětskou roli Agáta hrála i v ceněném snímku Zapomenuté světlo (v hlavní roli byl Boleslav Polívka, hlavní ženskou roli hrála Agátina matka Veronika Žilková), zajímavou roli si Agáta střihla ve snímku Školní výlet (2011).

S matkou úspěšně působí i v divadle – v představení Kachna na pomerančích působí po jejím boku velice uvolněně. Epizodní role měla také v televizních seriálech Ošklivka Katka a Ulice.

Co se týče soukromého života, Agáta Hanychová žila s Miroslavem Dopitou, se kterým má syna Kryšpína. Ten se narodil 3. srpna roku 2011. V roce 2022 se Agáta Hanychová stala partnerkou miliardáře a mediálního magnáta Jaromíra Soukupa.

Agáta Hanychová je autorkou knihy Agáta Hanychová – Diagnóza: Rebelka, kde nechává nahlédnout čtenáře do svého soukromí, a to leckdy i velmi otevřeně.

Agáta Hanychová se věnuje také charitativní činnosti, je tiskovou mluvčí nadace Prosaz.