Jaromír Soukup. Majitel TV Barrandov a přítel Agáty Hanychové

Na tuzemské mediální scéně je v posledních letech nepřehlédnutelným – a to přinejmenším od roku 2012, kdy se stal majitelem televizní stanice TV Barrandov. Ta se totiž postupně stala tváří jediného muže – ano, Jaromíra Soukupa.

Ten se kromě postu generálního ředitele věnuje moderování mnoha vlastních pořadů, ve kterých vyjadřuje své politické i společenské názory, má dokonce vlastní kuchařskou show. Kdo je muž, který mnohým (neznalým jeho situace) spíš než úspěšného podnikatele připomíná pověstného brouka Pytlíka?

Životopis Jaromíra Soukupa? Z právníka miliardářem a mediálním magnátem

Jaromír Soukup je rodák ze západních Čech. Narodil se 22. února roku 1969 v Mariánských Lázních. Vysokoškolské vzdělání získal v Praze, na Právnické fakultě Univerzity Karlovy absolvoval v roce 1993.

To už dva roky podnikal – v roce 1991 totiž založil agenturu Médea, která svým klientům nabízela PR poradenství či průzkum trhu. O dalších 9 let později stál Jaromír Soukup za vznikem společnosti, která dnes patří k největším mediálním domům v tuzemsku. Ano, řeč je o vydavatelství Empresa Media, ve kterém vycházejí tituly jako zpravodajský časopis Týden, týdeníky Sedmička, Instinkt (jeho vydávání skončilo v roce 2019), Top dívka či Animáček pro nejmenší čtenáře.

V roce 2012 se Jaromír Soukup stal majitelem TV Barrandov. Tu v roce 2009 založila skupina akcionářů v čele se společností Moravia Steel. V roce 2016 pak Soukup ve své televizi usedl do křesla generálního ředitele a začal se čím dál častěji objevovat na obrazovce.

Dodejme ještě, že krátký čas byl v Soukupově televizi generálním ředitelem zakladatel TV Nova Vladimír Železný. Ten nakonec dostal výpověď, proti které se neúspěšně soudně bránil.

V roce 2017 začal Jaromír Soukup na TV Barrandov pravidelně diskutovat s prezidentem Milošem Zemanem (pořad Týden s prezidentem Jaromíra Soukupa), další pořady brzy následovaly. Duel Jaromíra Soukupa, Instinkty Jaromíra Soukupa, Kauzy Jaromíra Soukupa, Moje zprávy… to je pouze skromný výčet z nich.

Osobní život Jaromíra Soukupa? Dvě dospělé děti i slavné partnerky

S první manželkou ekonomkou Monikou Drlíkovou má Jaromír Soukup dvě dospělé děti – syn Lukáš pracuje v jeho společnostech, dcera Natálie se věnuje profesionálně parkuru. Jako zajímavost uveďme, že Monika Drlíková je sestřenicí podnikatele Martina Nejedlého, blízkého spolupracovníka prezidenta Miloše Zemana.

V roce 2016 se Jaromír Soukup zasnoubil s herečkou a zpěvačkou Kateřinou Brožovou, která byla jeho partnerkou od roku 2013. O dva roky později se pár rozešel. V červnu 2022 se jeho partnerkou stala modelka Agáta Hanychová, dcera herečky Veroniky Žilkové. Pár se stal vděčným terčem médií, jejich vztah plní stránky bulvárních i vážnějších médií.

Jaromír Soukup a politika?

Jako mnoho jiných začínal v roce 1990 v Občanském fóru, mnohem více začal být v politice vidět až v roce 2006. V tomto roce se stal významným finančním podporovatelem Strany zelených v kampani pro parlamentní volby, po kterých se stal dokonce náměstkem ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Dany Kuchtové v druhé vládě Mirka Topolánka.

V roce 2010 Jaromír Soukup podporoval v parlamentních volbách strany Věci veřejné, o dva roky později sponzoroval prezidentskou kampaň Jana Fischera. Do politiky by rád mluvil i dál – sám mluví o tom, že by se chtěl po skončení mandátu Miloše Zemana ucházet o prezidentský post.