Dave Hester. „Magnát“ v sérii Válka skladů

Dave Hester? Postavou je sice menší, v reality show televizní stanice A&E Network Válka skladů (v originále Storage Wars) vždy ale patřil k nejviditelnějším. A to ať už kvůli svému hlasitému YUUUP při každém příhozu nebo pro konflikty, které často a (patrně) i rád vyvolává všude, kde se objeví.

Životopis Dave Hestera? Podnikat začal už ve čtrnácti, dnes má majetek v hodnotě 5 milionů dolarů

Dave Hester se narodil 23. července roku 1964 v USA v Kalifornii na základně námořní pěchoty Camp Pendleton Marine Corps. Jeho otec měl irské a německé kořeny a sloužil v americké armádě. Matka pocházela z Mexika.

Starožitnosti, sběratelské předměty, aukce a prodeje opuštěných skladových jednotek – vše tohle měl Dave Hester kolem sebe už když vyrůstal. Jeho otec si nákupem starožitností na aukcích a jejich prodejem přivydělával po návratu z vietnamské války.

Dave často jezdil s ním, poprvé už v pěti letech. Ve čtrnácti pak začal v oboru podnikat i on sám – předměty z aukcí prodával do obchodů na vojenských základnách.

Netrvalo to dlouho a Dave Hester vybudoval poměrně velkou firmu. V kalifornském Costa Mesa otevřel obchody Newport Consignment Gallery a Rags to Riches Thrift Store, kde pro něj pracuje na dvě desítky zaměstnanců. V roce 1992 pak získal licenci a stal se profesionálním dražitelem. V roce 2011 Dave Hester druhý jmenovaný obchod zavřel a začal provozovat vlastní aukční společnost Dave Hester Auctions.

Když televizní společnost A&E Network hledala v roce 2010 vhodné kandidáty do reality show Válka skladů, byl Dave Hester jedním z prvním oslovených. Volba pro byla šťastná – především pro vedení televize. Dave Hester se ukázal jako mimořádně kontroverzní osobnost, vyvolával spory, které přerůstaly do tělesných napadení.

Zároveň ale patřil k nejúspěšnějším účastníkům aukcí opuštěných skladových jednotek. Na jedné z nich dokonce získal v roce 2012 obraz kalifornského impresionisty Jacka Wilkinsona Smithe s názvem Zlatý bazén. Vyšel jej na 750 dolarů, prodal ho za 155 000 dolarů.

V prosinci 2012 byl David Hester z pořadu Války skladů vyhozen, poté, co vyhazov napadl soudně, byl přijat zpět. Storage Wars získaly jsou největší a nejkontroverznější hvězdu zpět.

V současné době Dave Hester stále podniká na poli aukčního byznysu. Je ženatý, jeho syn Dave Jr. jde v jeho stopách. V roce 2018 utrpěl Hester mozkovou mrtvici, ze které se dokázal rychle a plně uzdravit.