Tomáš Klus: Zlatý slavík 2012

[adsenseyu1]

Tomáš Klus, český zpěvák, písničkář, skladatel a také bývalý výborný dorostenecký pětibojař (v roce 2002 se stal dorosteneckým mistrem Evropy v moderním pětiboji v soutěži družstev) se narodil 15. května roku 1986 v Třinci.

Právě moderní pětiboj stojí tak trochu za Klusovou hudební kariérou – kvůli sportu se stěhuje do Prahy, kde ho nakonec na úkor sportu zláká herectví a muzika. V osmnácti s vrcholovým sportem končí a bere do ruky kytaru, aby pokračoval v tradici „zpívajících mužů s kytarou“ – jeho velkým vzorem je přitom další osobnost hudebního světa ze severní Moravy – Jarek Nohavica.

V roce 2007 získává Tomáš Klus první hudební ocenění, když zvítězí na soutěži Czechtalent ve Zlíně s písničkou Dopis. O rok později už Tomáš Klus vydává svoji první desku Cesta do záhu(d)by a stává se autorem titulní písně k filmu Anglické jahody. V roce 2009 Tomáš Klus vydává druhé album, nazvané Hlavní uzávěr splínu. Ve stejném roce se Tomáš Klus stává objevem roku Objevem roku v cenám hudební akademie (Anděl).

Rok 2010 je rokem, kdy Tomáš Klus, mladík s osobitým hlasem a schopností napsat chytlavou písničku, která zároveň není kolovrátkovou hloupostí, vystoupá na svůj (prozatím) nejvyšší vrchol v české pupolární hudbě – stává se zpěvákem roku hudebních cen Óčko, ve stejné kategorii uspěje i na Andělech. V roce 2011 svůj úspěch završuje druhým místem v anketě Český slavík. A ještě jednou rok 2011 – Tomáš Klus v tomto roce dostává ještě cenu OSA jako Nejúspěšnější mladý autor. A ještě jedno nej – jeho album Hlavní uzávěr splínu se stává albem platinovým (jeho další album Racek bude platinové dokonce dvakrát!).

Kromě hudby se Tomáš Klus věnuje také herectví, které studuje na pražské DAMU, jako herec se objevil například v televizním seriálu Hop nebo trop nebo ve filmu Šejdrem. V představeních školního divadla DISK účinkoval ve hrách Malá mořská víla, Tartuffe, Markéta Lazarová, Kazimír a Karolína, a Racek. Roli má také v pražské Ypsilonce ve hře Deadline. Jako prince Jakuba jsme Tomáše Kluse mohli vidět také v pohádce Ivo Macharáčka Tajemství staré bambitky. Pro rok 2012 je obsazen do filmu Tomáše Krejčího Poslední z Apoveru, trikového fantasy filmu, který originálně kombinuje živé herce s animovaným prostředím.

Na hudebních Andělech září Tomáš Klus i v roce 2012, kdy se stává Zpěvákem roku, jeho album Racek (vydává je v roce 2011) získává další dva Anděly – za Album roku a za Nejprodávanější album roku.

Tomáš Klus patří v současné době k nejpopulárnějším českým zpěvákům, například na serveru youtube.com patří jeho písničky k nejsledovanějším, Tomáš Klus je také jednou z nejhledanějších osobností na českém Internetu – jeho fanoušky hledají mp3 jeho písniček, videa, fotografie, informace o tom, kde má Tomáš Klus nejbližší koncerty, v dubnu 2012 zahýbal českým Internetem protestsong Tomáše Kluse nazvaný Iniciativní.

Co se osobního života týče – Tomáš Klus krátký čas plní stránky bulvárních médií svým vztahem se zpěvačkou Ewou Farnou. Podle obou ale vztah již skončil.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *