Eliška Bašusová. Bára Klímová z Ulice

Na prkna, která znamenají svět a na televizní obrazovky měla nakročeno prakticky od narození, herectví má v genech po tatínkovi, kterým není nikdo jiný než Miroslav Hanuš, kterého znají především milovníci detektivních seriálů jako plukovníka Korejse z Případů 1. oddělení. Dlouho hrála jen v divadle, do povědomí televizních diváků se dostala díky roli Báry Klímové v nekonečném seriálu televize Nova Ulice.

Životopis Elišky Bašusové? Herecké geny úřadují

Herečka Eliška Bašusová se narodila 12. dubna roku 1995 populárnímu herci Miroslavu Hanušovi a choreografce Janě Hanušové. Ta je známá také jako výborná tanečnice, zatančila si například ve filmu Miloše Formana Amadeus, měla angažmá také v Baletu československé televize. Dnes je docentkou katedry činohry DAMU a vyučuje tanec a jevištní pohyb.

Je jasné, že život v umělecké rodině musel na Elišce Bašusové zanechat stopy. Od prvních krůčků si zamilovala tanec ve všech podobách, klasický i moderní. Po gymnáziu se pak rozhodla pro studium herectví, v roce 2020 vystudovala na DAMU obor alternativní a loutkové herectví.

Eliška Bašusová a divadlo? Začínala v Disku, má za sebou vystupování v Národním divadle, Divadle na Fidlovačce, spolupracovala s Divadelním spolkem Kašpar. Na svoji první filmovou roli Eliška zatím ještě čeká, na televizních obrazovkách se jí daří o poznání lépe. V seriálu České televize Život a doba soudce A. K. si zahrála Zoru, na Nově se objevila v seriálu Profesor T. Největší slávu jí ale přinesla Ulice, kde prožívá vztahové kotrmelce v milostném trojúhelníku se Skyler (Michelle Hansen) a Františkem (Matyáš Valenta).

Eliška Bašusová je vdaná, s Kryštofem Bašusem mají jednoho syna. Ten se narodil na jaře 2021.