Michelle Hansen. Znáte Skyler ze seriálu Ulice?

Hraje v českých filmech a seriálech, přesto už podle jména je zřejmé, že se narodila v některé ze severských zemí. Ano, je to tak, Michelle Hansen pochází z Dánska – otec byl Dán, matka Češka. V tuzemsku se zatím proslavila hlavně v televizi – respektive proslavila ji Skyler, kterou hraje v nekonečném seriálu televize Nova Ulice. To je Michelle Hansen, sympatická tmavovláska, která v Česku žije od svých pěti let.

Životopis Michelle Hansen? Dlouhou se chtěla stát novinářkou

V Česku žije Michelle Hansen od dětství, do základní školy začala chodit už tady. Narodila se ale v Kodani v Dánsku, těsně po vánočních svátcích – 27. prosince 1992. Otec je Dán, maminka pochází z Česka. V jejích pěti letech se rodina přestěhovala do Prahy.

Michelle Hansen si herectví a zpěv zamilovala už od doby školní docházky, přesto ale před uměleckým vzděláním dala přednost tomu klasickému – vystudovala dějiny evropské kultury a literární vědu na pražské Karlově univerzitě. Během studia Michelle Hansen nastoupila na stáž a později do pracovního poměru ve velké mediální společnosti (Economia), jejím pracovním snem bylo stát se zpravodajkou se specializací na Blízký Východ.

K herectví měla Skyler z Ulice nakročeno od dětství

Nakonec se ale Michelle Hansen vydala úplně jiným, pro leckoho možná i překvapivým, směrem – vykročila vstříc herecké kariéře. Herectví se věnovala přitom už od dětství, nikdy ale ne v takové míře, aby to budilo dojem, že bude herečkou. A přesto se jí stala. Diváky zaujala už ztvárněním Boženy Němcové v dokumentárním cyklu Osudové lásky (2020), několik let předtím se objevila v seriálu České televize První republika.

V roce 2022 se začala Michelle Hansen na televizních obrazovkách objevovat častěji – v seriálu televize Nova O mě se neboj si zahrála Martu, v Ulici, kde řeší vztahové problémy s Frantou (Matyáš Valenta) a Bárou (Eliška Bašusová), nahradila v roli Skyler Sáru Sandevu. Film a Michelle Hansen? Zkušenost má zatím jen jedinou – ve francouzské filmu Edmond z roku 2018.

Kromě herectví žije Michelle Hansen jazzovou hudbou, sama hudbu i píše. Zajímavostí je, že i její křestní jméno má hudební původ – rodiče jí ho dali podle své oblíbené písně od Beatles.