Hvězdy filmového festivalu v Karlových Varech 2024. Kdo přijede a kdo bude oceněn?

I letošní ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech přivítá řadu významných osobností ze světa filmu. 58. ročník největšího filmového festivalu v Česku, který se koná od 28. června do 6. července 2024, a jehož centrem je tradičně jako každý rok karlovarský Hotel Thermal, slibuje bohatý program plný premiér a doprovodných akcí.

Jaké herecké celebrity letošní Karlovy Vary představí?

Jedním z hlavních hostů bude Viggo Mortensen, známý především svou rolí Aragorna v trilogii „Pán prstenů“. Viggo Mortensen je umělec rozkročený hodně doširoka – je známý jako herec, básník, malíř, fotograf a také producent a režisér. Velké role ztvárnil Mortensen ve filmech jako Pán prstenů, kde si zahrál postavu Aragorna, skvělý byl v postapokalyptickém snímku Cesta na motivy románu Cormaca McCarthyho. Ve Varech představí svůj westernový snímek „Až na konec světa“ a převezme z rukou Jiřího Bartošky Cenu prezidenta festivalu.

Stejnou cenu převezme také australský oscarový herec Geoffrey Rush, který získal Oscara za roli v filmu „Záře“ a je známý také svými výkony ve filmech „Králova řeč“ a „Piráti z Karibiku“. Rush bude letos zasedat v porotě Hlavní soutěže. Mimochodem, Geoffrey Rush je jedním z mála herců, kteří získali tzv. „Triple Crown of Acting“ – ocenění Oscara, Emmy a Tony Award.

Na karlovarský filmový festival přijede také Clive Owen, který se proslavil filmy jako „Potomci lidí“, „Krále Artuše“ a „Sin City“. Byl také nominován na Oscara za vedlejší roli ve filmu „Na dotek“. Je také známý svou prací na televizním seriálu „The Knick“. Na festivalu uvede sClive Owen svůj nový film a zúčastní se diskuzí s diváky.

Významným hostem 58. ročníku filmového festivalu v Karlových Varech je i německý herec Daniel Brühl získal mezinárodní uznání díky filmu „Good Bye Lenin!“ a zahrál si také ve filmech „Nehoda“ a „Rivalové“. Brühl debutuje jako režisér filmem „Soused“, který bude uveden na festivalu.

Dalším hostem bude Steven Soderbergh je renomovaný americký režisér a producent, který získal Oscara za film „Traffic“. Je známý také díky filmům jako „Erin Brockovich“, „Dannyho parťáci“ a „Contagion“. Ve Varech představí několik svých filmů a zúčastní se diskuzí s diváky.

Z českých hereckých hvězd se v Karlových Varech ukáže Ivan Trojan, jeden z nejvýznamnějších českých herců, který je držitelem několika Českých lvů za role ve filmech jako „Želary“ a „Ve stínu“. Letos si převezme ocenění za přínos české kinematografii a uvede film „Karamazovi“.

Letošní ročník karlovarského festivalu slibuje nejen setkání s filmovými hvězdami, ale i bohatý program plný premiér a retrospektiv. Karlovy Vary se tak opět stanou centrem světové kinematografie, kde se setkají tvůrci, herci a filmoví nadšenci z celého světa.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *