Kateřina Svitková. Životopis ženské fotbalové hvězdy

Mistrovství Evropy ve fotbale 2024 v Německo přineslo mnohá „poprvé“. Jedno zaznamenali i fotbaloví fanoušci, kteří sledují fotbal v televizi. Na pozici spolukomentátora a e experta České televize pro fotbal se totiž poprvé objevila žena. Novou expertkou a spolukomentátorkou se stala česká fotbalistka Kateřina Svitková. Její biografie říká, že se jí stala plným právem

Životopis Kateřiny Svitkové? Fotbal, fotbal… a zase fotbal…

Kateřina Svitková se narodila 20. března 1996 v Plzni, kde také začalo svoji fotbalovou kariéru. Na úplném začátku hrála v mládežnických týmech FC Viktoria Plzeň, kde hrála i s chlapci.

V roce 2013 ve svých 17 letech Kateřina Svitková přestoupila do SK Slavia Praha. V dresu „sešívaných“ zůstala sedm let a postupně se stala jednou z klíčových hráček a přispěla k zisku pěti ligových titulů a dvou českých pohárů. nejlepší střelkyně ligy ve třech sezónách. V dresu Slavie se jí také podařilo vstřelit 188 gólů v 177 zápasech. Ve třech sezónách se pak dokonce díky svému střeleckému ligu stala nejlepší střelkyní ženské ligy.

V roce 2020 se Kateřina stala první českou profesionální fotbalistkou, která získala angažmá za kanálem La Manche – stala se hráčkou anglického klubu West Ham United. O dva roky později pak přestoupila do pak přestoupila do Chelsea FC, jednoho z nejprestižnějších klubů ženské fotbalové scény, momentálně je na hostování ve Slavii.

Kateřina Svitková řečená Sviťule a hrající na postu záložníka a fotbalová reprezentace? Za Česko hrála už v různých mládežnických kategoriích, včetně U17 a U19, než se stala stabilní členkou národního týmu dospělých. V seniorské reprezentaci hraje od roku 2014 a vstřelila několik gólů. Její přínos pro český národní tým je nezpochybnitelný, což dokazují i její individuální ocenění, včetně několika titulů Fotbalistka roku​.

Během své kariéry získala Kateřina řadu ocenění. Byla vyhlášena Fotbalistkou roku v letech 2015, 2018, 2019 a 2020, což potvrzuje její dominantní postavení na české fotbalové scéně. Její výkon v evropských pohárech, zejména v Lize mistrů, kde její gól proti Bayernu Mnichov byl nominován na nejlepší gól sezóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *