Jojo Moyes. Spisovatelka, která oslovila srdce milionů

Jojo Moyes, rodným jménem Pauline Sara Jo Moyes, se narodila 4. srpna 1969 v Londýně. Je známá především jako autorka dojemných a inspirativních románů, které se dotýkají srdcí čtenářů po celém světě. Moyesová vyniká v umění vyprávění příběhů, které jsou nejen emotivní, ale často zkoumají složité vztahy a osobní výzvy.

Životopis Jojo Moyes? Přelom v kariéře znamenal román Než jsem tě poznala

Vzdělání získala na Royal Holloway, University of London a na Bedford New College v Londýně. Po studiích začala Jojo Moyesová pracovat jako novinářka v deníku The Independent. Novinařině se věnovala deset let, než se rozhodla stát se spisovatelkou na plný úvazek.

Její první román, „Schovej mě v dešti“, v němž se inspirovala životními osudy svých prarodičů, vyšel v roce 2002. Nicméně světový úspěch přišel až s románem „Než jsem tě poznala“ (v originále „Me Before You“), který byl publikován v roce 2012. Tento román se rychle stal mezinárodním bestsellerem a byl přeložen do mnoha jazyků. Příběh pojednává o vztahu mezi mladou ženou Lou Clark a Will Traynor, mužem ochrnutým po nehodě, který se rozhodl ukončit svůj život.

Román „Než jsem tě poznala“ byl oceněný kritiky i čtenáři pro své emotivní vyprávění a hluboký lidský příběh. Román byl později úspěšně i zfilmován filmu a Jojo Moyesová se tak etablovala jako významná spisovatelka současné ženské literatury. Dodejme také, že je jednou z mála autorek dvakrát získali cenu pro nejlepší romantický román roku, kterou udílí The Romantic Novelists’ Association.

Jojo Moyesová napsala několik dalších románů, včetně pokračování bestselleru „Než jsem tě poznala“, které dále rozvíjejí příběh hlavní hrdinky Lou Clark. Její další knihy, jako „The Girl You Left Behind“ a „The Last Letter from Your Lover“, se také setkaly s pozitivním ohlasem a prokázaly její schopnost vytvářet přitažlivé a emocionálně rezonující příběhy.

Jojo Moyesová se vyznačuje svým poutavým vyprávěním a schopností vtáhnout čtenáře do příběhu. Její knihy často zkoumají témata lásky, ztráty a odvahy, čímž oslovují široké spektrum čtenářů.

Moyesová je ceněná nejen pro své literární dílo, ale také pro svůj pozitivní dopad na čtenáře, kteří s v jejích autentických a dojemných příbězích snadno najdou a identifikují se s hlavními postavami.

Jojo Moyesová je plným právem uznávaná jako jedna z nejvýznamnějších současných britských spisovatelek – její knihy si mohou čtenáři přečíst v jedenácti jazycích, celosvětové prodeje přitom dosahují kolem 50 milionů výtisků. Dovednost Jojo Moyesové vyvolat silné emoce a nabídnout útěchu a naději prostřednictvím svých příběhů činí její knihy milovanými a respektovanými po celém světě.

V tuzemsku vydává romantické romány Jojo Moyesové nakladatelství Ikar.

Pořiďte bestsellery Jojo Moyes za výhodnou cenu: