Josef Kvasnička. Matador zpravodajství České televize porazil rakovinu

Josef Kvasnička. Také je vám toto jméno povědomé? Mělo by. Jako redaktor zpravodajství České televize se na obrazovce objevuje od roku 1996. Víte ale také, že porazil rakovinu, která jej připravila o čtvrtinu čelisti? Stalo se tak před dvaceti lety, fatální diagnoza se přitom na začátku projevovala jako „obyčejná“ bolest zubů.

Josefu Kvasničkovi bylo v té době třicet (je ročník 1972), měl slibně rozjetou kariéru, byl aktivní sportovec. Jenže – rakovina si nevybírá. Vyšetření nakonec ukázala na nádor čelisti, jediným řešením bylo odstranění postižené části, a to včetně zubů.

Kolotoč operací trval dlouhých deset let

Během zákroku přišel Josef Kvasnička o čtvrtinu zubů a pravou část dolní čelisti, musel se učit znovu kousat i mluvit. Po první operaci následovaly další, při kterých byla odstraněná část čelisti nahrazena kostním štěpem z kosti kyčelní. Kolotoč operací trval dlouhých deset let.

Josef Kvasnička nakonec rakovinu porazil. Ba co víc, dokázal se vrátit do zaměstnání, ve kterém je správná a srozumitelná artikulace na prvním místě. Opět pracuje jako redaktor a moderátor zpravodajství České televize, když nějaký čas celou redakci vedl.

Josef Kvasnička vystudoval žurnalistiku na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, před nástupem do České televize pracoval pro Rádio Rubi Uničov.