Kateřina Bartuněk Hrstková. Ve StarDance tančí s Vavřincem Hradilkem

Kateřina Bartuněk Hrstková? Ač dostala svoji první pozvánku do televizní taneční show StarDance… když hvězdy tančí, kde je jejím partnerem Vavřinec Hradilek, teprve letos, na českém tanečním nebi patří mezi nejzářivější hvězdy. S partnerem Lukášek Bartuňkem má na kontě devět titulů mistrů republiky (MČR v ShowDance Latin – Freestyle, MČR ve figurálním valčíku 2008-2011 atd.).

Velmi úspěšní jsou i na mezinárodní scéně – čtyřikrát se dostali do finále ShowDance Latin na mistrovství světa, jsou vítězi WDO American Dancesport Championship PRO showdance v Texasu v roce 2021. Do StarDance Kateřina naskočila letos poprvé. Přesně 10 let po Lukášovi – její muž tančil ve StarDance v roce 2013 s violistkou Jitkou Hosprovou.

Životopis Kateřiny Bartuněk Hrstkové? Protančila se až do Carnegie Hall

Kateřina Bartuněk Hrstková je rodačka z Kraslic, roky dětství a dospívání prožila ale na sever od Prahy, ve středočeských Neratovicích. Tady vystudovala osmileté gymnázium, tady také začínala s tancem. První taneční úspěchy? Kateřina je zažila s Jakubem Rejškem – v roce 2003 spolu skončila na mistrovství republiky mezi juniory v latinsko-amerických tancích na sedmém místě.

O rok později se, už s novým tanečním partnerem Danem Kulfířem, protančila k titulu druhých vícemistrů ČR v kategorii mládeže.

V roce 2006, to už měla po maturitě, začala Kateřina Bartuněk Hrstková tančit v páru se svým současným manželem Lukášem Bartuňkem. Jejich úspěchy už jsme zmínili, co ale nesmíme zapomenout doplnit – s Lukášem se dostali mezi TOP 3 nejlepší páry ČR v kategorii dospělých v latinsko-amerických tancích.

Kateřina Bartuněk Hrstková je aktivní nejen coby profesionální tanečnice. V taneční škole Maestro je žádanou lektorkou tanečních kurzů pro dospělé i děti. A proč dostala nabídku z České televize, aby si zatančila ve StarDance, až nyní? Možná je důvodem to, že čtyři roky s manželem žili v USA, kde si zatančili i ve slavné Carnegie Hall.