Adam Ernest. Ve filmu Bratři hraje „toho třetího“ od Mašínů

Adam Ernest? Dosud byl známý spíše divadelním a televizním divákům, velké filmové role se mu zatím vyhýbaly. To se ale dozajista změní na konči října roku 2023, kdy má v tuzemských kinech premiéru film Tomáše Mašína Bratři.

Ten vypráví strhující životní příběh Ctirada a Josefa Mašínů, synů člena legendární odbojové skupiny Tři králové z doby německé okupace Josefa Mašína staršího. Adam Ernest dostal roli Milana Paumera, který se s bratry Mašíny během útěku z komunistického Československa prostřílel (navzdory velké přesile) do Západního Německa.

Životopis Adama Ernesta? Na první velkou roli čekal do třicítky

Narodil se na Nový rok roku 1993 v Praze, v matičce českých měst také vystudoval gymnázium. Když se po maturitě rozhodoval, co dál, jeho první volbou bylo studium herectví na DAMU. Podal si přihlášku, udělal talentové zkoušky – a byl přijat. Bylo by zajímavé vědět, kam by kariéra Adama Ernesta směřovala, pokud by se na DAMU nedostal. Už od základní školy se totiž intenzivně věnoval také sportu, stal se dokonce trojnásobným mistrem Česka ve veslování v žákovských kategoriích.

Už během studia na DAMU prokázal Adam Ernest, že jeho přijetí na hereckou fakultu nebyla náhoda – to když byl oceněn Cenou Jiřího Adamíry. V čtvrém ročníku herecké fakulty Adam Ernest získal svoje první divadelní angažmá a stal se členem souboru Čonoherního studia, kde jako hostující herec působí dodnes.

Kromě ústeckého Činoheráku hraje Adam Ernest ve smíchovském Švandově divadle, v Divadle Letí, účinkuje také v agentuře Harlekýn nebo ve Vile na Štvanici.

Adam Ernest na televizní obrazovce? Poprvé na sebe výrazněji upozornil v seriálech Mordparta a Inspektor Max, kde si zahrál s Jurajem Kukurou. Zahrál si také v seriálech Kukačky a Bodyguardi. Ve filmu se výrazněji zapsal až rolí Milana Paumera ve filmu o životě a útěku bratrů Mašínových z komunistického Československa nazvaného lakonicky Bratři.