Kateřina Cajthamlová. Jste to, co jíte

Kateřina Cajthamlová. Také se pamatujete, jak v roce 2006 procházela s výživovým specialistou Petrem Havlíčkem lednice zájemcům o hubnutí a nekompromisně z nich vyhazovala vše nezdravé? Pořad Jste to, co jíte se z ní na dlouhý čas udělal televizní hvězdu.

Dietoložka? Ne. Internistka a psychoterapeutka? Ano

Podle pořadu Jste to, co jíte nebo pořadu DoktorKA, který moderovala v České televizi později, se může zdát, že Kateřina Cajthamlová je dietoložkou. Není. Její specializací je interna, tu také vystudovala na fakultě všeobecného lékařství Karlovy univerzity v Praze. Po studiích doktorka Cajthamlová nastoupila do Státního ústavu národního zdraví, později pak pracovala ve společnosti Health Care Unlimited. Také jako internistka.

Životopis Kateřiny Cajthamlové?

Jedlíky obávaná „dietoložka“ z pořadu Jste to, co jíte, se narodila 7. července 1962 v Praze. Dětství neměla právě snadné. Její rodiče se brzy rozešli, matka v jejích dvou letech odešla za jiným mužem do zahraničí. Kateřina vyrůstala u dědečka a babičky z otcovy strany. Když bylo budoucí doktorce Cajthamlové osm, matka se vrátila. Nečekaně. K dceři i manželovi. Psal se rok 1969.

Vzdělání? Po střední škole Kateřina Cajthamlová vystudovala už zmíněnou medicínu. V roce 2001 se rozhodla opustit zaměstnání a otevřela si zdravotnické zařízení na léčbu a prevenci interních onemocnění. Provozuje je dodnes.

V roce 2006 se stala Kateřina Cajthamlová veřejně známou, když se stala moderátorkou pořadu Jste to, co jíte. Úspěch pořadu ji hned další rok vykopl na třetí příčku v anketě televizní popularity – v TýTý skončila třetí v kategorii Osobnost roku. Další televizní vystoupení Kateřiny Cajthamlové? V roce 2009 moderovala pořad Souboj v těžké váze, v roce 2014 spolupracovala s Českou televizí na pořadu DoktorKA.

V roce 2015 se Kateřina Cajthamlová stala účastnicí taneční show StarDance. S tanečníkem Petrem Čadkem se se soutěží rozloučila v muzikálovém dílu, kdy nezvládli tanec cha-cha na hudbu z filmu Flashdance.

Kateřina Cajthamlová je také úspěšnou autorkou knih

Tou poslední, která vyšla v roce 2021, je kniha Zázraky jsou logické, která jej její otevřenou osobní zpovědí vedenou formou rozhovoru s novinářkou Lucií Šilhovou. V roce 2017 napsala knihu Abeceda moderního rodiče, vydalo ji nakladatelství Vyšehrad.