Ladislav Vrabel. Aktivista v insolvenci

Otevřeme Česko normálnímu životu s podporou Chcípl PES. Za toto hnutí kandidoval do Parlamentu v roce 2021. Jednu politickou zkušenost už přitom měl, když v komunálních volbách v roce 2010 neúspěšně kandidoval do zastupitelstva Českých Budejovic jako nestraník za Stranu zelených.

Mnohem více je ale Ladislav Vrabel veřejnosti známý jako aktivista a pořadatel demonstrací. Většina médií jej přitom označuje jako jednu z hlavních postav české dezinformační scény vedle například Jany Peterkové.

Životopis Ladislava Vrabela? Poprvé se zviditelnil bojem s radnicí v Českých Budějovicích

Narodil se v gotické perle na jihu Čech – 12. července 1977 v Českém Krumlově. Po základní škole vystudoval obchodní akademii, prakticky hned poté začal podnikat v pohostinství. Jeho první podnikatelskou zkušeností byla divadelní kavárna v rodném městě, v Českých Budějovicích později otevřel čajovnu a bar.

Mediálně známým se pak stal díky svému podniku Fresh Pizzerie u Žáby. Ten koupil v roce 2005, o čtyři roky později pak podnik dostal výpověď z domu, který vlastnilo město. Kauza se vlekla dlouho, Ladislav Vrabel ji a další kauzy a skandály českobudějovické radnice zveřejňoval na svém webu. V gastroprůmyslu podniká dosud.

Hvězda Ladislava Vrabela jako aktivisty začala stoupat s migrační krizí v roce 2015. Ostře se vyslovil proti přijímání syrských uprchíků v Česku. Další téma, které dokázal využít ve svůj prospěch, byla pandemie covidu, kdy se vymezoval proti omezením ze strany státu.

Od covidu pak Vrabel přešel k tématu ukrajinské války. Založil spolek Česká republika na 1. místě! a uspořádal několik demonstrací v Praze – největší z nich se v září 2022 zúčastnilo na 70 000 lidí. V listopadu stejného roku Ladislav Vrabel zorganizoval pochod k České televizi na Kavčích horách, kde si chtěl vynutit vystoupení, Neúspěšně.

Ladislav Vrabel je ženatý, jeho manželkou je Bojana Vurdelja pocházející ze Srbska. Z prvního vztahu má dnes již dospělého syna.