Jindřich Rajchl. Předseda strany PRO

Právo, respekt, odbornost. To jsou slova, kterými se zaštiťuje stále ještě nová (založena byla v roce 2022) politická strana PRO. V jejím čele stojí od ustanovujícího celorepublikového sněmu právník Jindřich Rajchl.

Ten je poprvé veřejně zviditelnil po roce 2010, kdy byl favoritem Františka Chvalovského na vysoké posty v českém fotbalovém svazu. V době covidové se pak vyprofiloval jako aktivista, který zaujal svou anticovid rétorikou (podobně jako třeba aktivistka Jana Peterková) a spolu s lékařem a epidemiologem Jiřím Beranem spoluzaložil Chartu 2022.

Byl členem hnutí Trikolora, po útoku Ruska na Ukrajinu se pak stal příznivcem „mírového řešení“ a ostře se vymezil proti zneužívání českého sociálního systému ukrajinskými uprchlíky. Pořádá demonstrace, je výborný řečník. To všechno je JUDr. Jindřich Rajchl.

Životopis Jindřicha Rajchla? Z nadějného basketbalisty právník s vlastní politickou stranou

Jindřich Rajchl je východočeským rodákem, narodil se 27. září roku 1979 v Hradci Králové. Tady také vystudoval Gymnázium Josefa Kajetána Tyla. V mládí hrál nejprve basketbal, později přešel k fotbalu, kde to dotáhl do krajského přeboru. Mnohem dál to dotáhl jako právník (práva vystudoval na Karlově univerzitě v Praze) – po studiích nastoupil jako koncipient do advokátní kanceláře Bezděk & Brückler, po tříleté praxi založil kancelář vlastní, kterou vede dosud.

V roce 2001 se stal obhájcem fotbalového bosse Františka Chvalovského. I díky této spolupráci začal JUDr. Rajchl působit jako fotbalový funkcionář – v Blšanech, které Chvalovský vytáhl do fotbalové nejvyšší soutěže, působ mezi lety 2002 – 2005 jako výkonný ředitel.

Jeho jméno je spojováno i s pražskou Duklou, pomyslného fotbalové vrcholu pak dosáhl, když byl zvolen za místopředsedu FAČR – v českém fotbale jde o jednu z nejprestižnějších funkcí. V roce 2011 kandidoval neúspěšně na předsedu.

Jindřich Rajchl je známý také jako šéf tuzemské pobočky sázkové společnosti Bwin.com a provozovatel dvou pražských restaurací.

V roce 2020, s nástupem covidových omezení ve společnosti, začal být Jindřich Rajchl stále více vidět na veřejnosti – řečeno jeho slovy se „aktivně zapojil do boje proti omezování základních práv a svobod a principů demokratického právního státu pod záminkou boje proti pandemii.“

JUDr. Jindřich Rajchl a politika? Byl členem hnutí Trikolora, kde i kandidoval na post předsedy. Kandidaturu nakonec v lednu 2022 stáhl, v červnu stejného roku pak založil stranu PRO a stal se jejím předsedou.

Osobní života? Jindřich Rajchl je ženatý (od roku 2004), s manželkou vychovávají tři dcery.