Lucie Vondráčková. Nejmladší z klanu Vondráčkových

Lucie Vondráčková, jedna z nejúspěšnějších mladých hereček a zpěvaček současnosti, přichází na svět 8. března roku 1980 v rodině překladatelky Hany Sorrosové a hudebníka (a bratra Heleny Vondráčkové) Jiřího Vondráčka (kromě Lucie mají rodiče ještě syna Davida).

Budoucí kariéře zpěvačky a herečky se Lucie Vondráčková věnuje již od dětství – věnuje se baletu, modernímu tanci, zpívá – v roce 1990 se pak poprvé objeví na televizní obrazovce: dětskou roli získává v televizním seriálu pro mládež „Území bílých králů“.  Další role Lucie získává po roce 1992, jako dvanáctiletá se mihne v malé roli na prknech Národního divadla ve hře „Saténový střevíček“.

Ve stejném roce (1992) se Lucie začíná na televizních obrazovkách i coby moderátorka – moderuje v té době populární dětský pořad „Marmeláda“ – stejné jméno pak o rok později nese i první deska Lucie Vondráčkové – Lucie jako třináctiletá vydává písničky pro své vrstevníky, autory písniček jsou přitom její rodiče.

Od roku 1993 Lucie Vondráčková pravidelně vystupuje jako moderátorka, zpěvačka i herečka – vidět je ji přitom možné jak v divadle, tak v televizi či na filmovém plátně – výraznou roli má po boku Chantal Poullain ve filmu „Hrad z písku“, za roli ve filmu „Vikingové z bronských vršků“ Lucie získává cenu Zlatého dudka na festivalu v Ostrově nad Ohří, menší roli má Lucie i ve filmu „Nejasná zpráva o konci světa“.

V dalších letech Lucie Vondráčková postupně vydává několik alb (autory písní jsou opět její rodiče) , alba nesou název „Rok 2060“ (1994), „Atlantida“ (1995) a „Malá mořská víla“ (1996).

Na konci devadesátých let (1997) se z dětské hvězdy začíná Lucie Vondráčková proměňovat ve hvězdu dospělého publika – studuje (od roku 1994) pražskou konzervatoř a právě v roce 1997 začíná jako herečka působit na scéně divadla Rokoko – a začíná hned hlavní rolí, když vedle Adama Nováka ztvárňuje roli Julie ve Shakespearově dramatu „Romeo a Julie“.

Po absolvování konzervatoře Lucie Vondráčková studuje kulturologii na filozofické fakultě UK v Praze – studia zdárně dokončuje a je tak svým způsobem poněkud nevídaným zjevem mezi našimi popovými zpěvačkami a herečkami – kromě vysokoškolského diplomu se Lucie vondráčková může pyšnit i znalostí jazyků – domluví se čtyřmi.

Po roce 2000 se Lucie Vondráčková zapisuje stále zřetelněji stává jednou z nejzářivějších hvězd českého popového a muzikálového nebe – kromě již zmíněných alb vydává alba „The best of…“, „Manon“, „May day“ a „Boomerang“, jako muzikálová herečka oslní publikum v muzikálech „Excalibur“, výraznou postavu ztvární pak v muzikálech „Tajemství“ a „Kvaska“ Daniela Landy.

Na divadelních prknech Lucie Vondráčková zazáří mimo jiné v kusech „Čarodějky ze Salemu“, „Othello“ či „Višňový sad“, co se týče filmu, velký úspěch slaví Vondráčková s teenagerovskou komedií Karla Janáka Snowboarďáci, ve filmu „Post coitum“ je pak hereckou partnerkou slavného Franca Nera.

V současné době Lucie Vondráčková patří k předním českým herečkám a zpěvačkám, pro veřejnost je ale často známější díky problematickému vztahu se svojí tetou, Helenou Vondráčkovou.