Marek Ciler. Hoteliér chce být MasterChef 2023

Strojní inženýř, instruktor metody ledového muže Wima Hofa, bankéř nebo barmanka. Paleta soutěžících finálové šestnáctky kulinářské soutěže pro amatérské kuchaře a kuchařky MasterChef 2023 je mimořádně pestrá. Její součástí je i Marek Ciler, jehož rodina provozuje v Trutnově čtyřhvězdičkový hotel s restaurací Nelly Kelly’s Hotel.

Životopis Marka Cilera? Dělal box, v kuchyni je jako doma

Narodil se 2. října roku 1991 v Trutnově v rodině Romana a Leony Cilerových, kteří vybudovali a vedou oblíbený čtyřhvězdičkový hotel Nelly Kelly’s Hotel. V něm pracuje i Marek (jako číšník), stejně tak i jeho bratr Ondřej.

Marek Ciler má za sebou bohatou gastro praxi – zkušenosti získával například v pražském Alcronu, s bratrem Ondřejem, který v rodinném hotelu vládne kuchyni, měli ve Dvoře Králové burgrárnu, společně spolu působí i restauraci hotelu, který vedou rodiče – trutnovští jí neřeknou jinak než Irská.

Do soutěže MasterChef jde Marek Ciler s jediným cílem – ukázat zbytku rodiny, že se i on umí postavit ke sporáku tou správnou nohou a připravit jídla, která se pro návštěvníky rodinného podniku stanou gastronomickým zážitkem. Jestli dojde daleko? Šanci určitě má, stejně jako dostatek cílevědomosti a tvrdou hlavu – jako junior totiž v rodném Trutnově závodně boxoval.