Anna Jarošová. Zdravotní sestra v MasterChef Česko 2023

Sládek z pivovaru, obsluha CNC strojů, bankéř, barmanka… letošní ročník kulinářské reality show MasterChef Česko je plný překvapivých profesí, od kterých je to k vaření spíše dál než blíž. Jak je to v případě zdravotní sestry?

Těžko říct, ale Anna Jarošová, sympatická mladá brunetka, která právě jako zdravotní sestra pracuje, zatím úkoly, které účastníkům MasterChefa dávají Jan Punčochář, Radek Kašpárek a Přemek Forejt, zvládá s grácií. Třeba to dotáhne až do finále?

Anna Jarošová. Stručný životopis

Narodila se 5. července v Lubnu a vaření jí učarovalo už jako malé. Přesněji tedy, vaření s babičkou. Právě po ní zdědila doslova nálož klasických „babičkovských receptů“, které tvoří základ poctivé české kuchyně. A poctivá česká kuchyně, přesně tu chce Anna Jarošová v MasterChefovi předvádět. A ukázat, že česká klasika nemusí být nutně postavená jen na tuku, hutných omáčkách a přílohách plných sacharidů.

Myslí si totiž, že i klasické recepty našich babiček se dají připravit zdravě. Česká jídla z babiččina receptáře by Anna Jarošová ráda vařila ve své vlastní restauraci, zatím ale pracuje jako zdravotní sestra na očním oddělení, byť rodiče si přáli, aby vystudovala medicínu.

Kromě české miluje Anička Jarošová i kuchyni polskou, středomořskou a japonskou. Od vaření si nejvíce odpočine u klasické hudby a literatury, ráda se začte do románů klasiků jako Victor Hugo či Fjodor Michajlovič Dostojevskij.