Pavel Novotný: Dělník bulváru

Pavel Novotný. Hvězda českého bulváru, člověk, kterému okolí kvůli otci, kterým není nikdo jiný než bavič Petr Novotný, okolí dlouho neřeklo jinak než Protekční spratek.

V současnosti působí jako šéfredaktor bulvárního magazínu Extra.cz. Po sebevraždě Ivety Bartošové jej část veřejnosti viní, že na jejím úmrtí nese podíl.

Kdo je Pavel Novotný? Narodil se 18. března roku 1981 jako syn baviče Petra Novotného (ten byl před rokem 1989 konferenciérem hudební skupiny Fešáci, v devadesátých letech byl jednou z hlavních hvězd zábavy televize Nova).

S bulvárem Pavel Novotný spojil celou svoji dosavadní kariéru – od roku 2009 vedl redakci bulvárního časopisu Spy, od února 2013 pak působí jako šéfredaktor internetového bulváru Extra.cz.

Pavel Novotný se rád staví do role člověka, který bere bulvár jako nutnou složku mediální scény, veřejně vystupuje jako jeho pragmatický obhájce – tak jsme jej například viděli v dokumentárním filmu Dělníci bulváru. Po smrti Ivety Bartošové mu část veřejnosti vyčítá větu „Na Ivetě Bartošové budeme parazitovat, až ji zabijeme“ – nakolik myslel tato slova vážně, ví asi jen on sám.