Pavel Řezníček: Nestor Bukowsky

Český herec Pavel Řezníček se narodil 11. října 1966 v Brně. Vystudoval gymnázium a hrál závodně fotbal za Zbrojovku Brno. Po maturitě absolvoval vojenský výcvik. K divadlu se vlastně dostal náhodou, když ho v devatenácti letech uchvátilo divadelní prostředí. Později se přihlásil na brněnskou JAMU i na DAMU, nakonec ho přijali v Praze.

Při studiích Pavla Řezníčka nejvíce ovlivnil herec Jan Kačer. Nejdříve pracoval jako kulisák v brněnském Divadle bratří Mrštíků, také hostoval v Národním divadle, pak se objevil i v Rubínu a v Dejvickém divadle. Vystudoval také divadelní režii a v roce 2002 režíroval v Městském divadle v Mladé Boleslavi alžbětinskou komedii Rytíř hořící paličky.

Víc než divadlo ho láká natáčení televizních seriálů, jmenujme například Velmi křehké vztahy; Letiště; Škola Na výsluní. V současné době Pavla Řezníčka můžeme spatřit v seriálu Cirkus Bukowsky, kde hraje hlavní roli.

Pavel Řezníček má o deset let mladší sestru Moniku, která vystudovala loutkoherectví. Tři roky pracoval v televizi Prima jako produkční zpravodajství.