Petr Slíva. Bude bankovní úředník MasterChef Česko 2023?

Být MasterChef Česko je výzva, která dokáže změnit život úplně od základu. Jestli změní případné vítězství život Petra Slívy, bankovního úředníka z Ostravy. Když víte, že vaření ho přitahovalo už v předškolním věku, je asi zbytečné se ptát.

Životopis Petra Slívy? Na střední se protkoukal sám, život „v zástěře“ je jeho cílem

Petr Slíva, bankéř s kuchařskými geny, se narodil 2. srpna roku 1996 v Ostravě. Vaření mu přirostlo k srdci už v předškolním věku, kdy v kuchyni s očima navrch hlavy pomáhal vařit prababičce. Pomáhat musel i doma – matka byla hodně v práci, a on měl na starosti domácí práce a staral se o mladší sourozence.

Jako středoškolák začal chodit na brigády, vydělal si první peníze a vztahy s matkou se začaly kazit – nakonec ho z minuty na minutu vyhodila z bytu a musel se jako náctiletý postavit na vlastní nohy.

Dnes, ve svých sedmadvaceti letech má svůj život pod kontrolou, pracuje jako bankovní úředník. Vaření je pro něj ale stále velkou vášní. V MasterChef Česko 2023 může překvapit – na rozdíl od většiny ostatních soutěžících je totiž výborný i v tak náročné disciplíně jako je pečení. Sladké umí na jedničku.