Radka Třeštíková. Od právničky k úspěšné blogerce a spisovatelce

Je úspěšnou spisovatelkou a blogerkou, má za sebou účast v taneční show České televize StarDance… když hvězdy tančí, co už je pro ani asi méně příjemné – je také vděčným objektem bulvárních médií. To vše je Radka Třeštíková.

Životopis Radky Třeštíkové? Už přezdívka Viewegh v sukni říká vše

Radka Třeštíková se narodila jako Radka Velikovská 13. května 1981 ve Zlíně a vyrůstala ve Veselí nad Moravou. Po studiu práv na Právnické fakultě Univerzity Karlovy se sedm let věnovala kariéře firemního právníka​​​​. Ještě za studií začala psát svoje první povídky a blogové příspěvky.

Jako spisovatelka debutovala Radka Třeštíková roce 2014, když vydala čtenářsky úspěšný román „Dobře mi tak“. Po něm následovaly stejně úspěšné tituly „To prší moře“ (2015), „Bábovky“ (2016), který byl později zfilmován režisérem Rudolfem Havlíkem, „Osm“ (2017), „Veselí“ (2018) a „Foukneš do pěny“ (2020).

Stejně úspěšná je Radka Třeštíková i jako blogerka, přispívá na blogy časopisů Respekt a Elle a na webové stránky psychologie.cz. Kvůli jstylu psaní se jí mnohdy přezdívá „Viewegh v sukni“​​​​. Samozřejmě, Vieweghem je myšlen jeden z našich nejúspěšnějších beletristů po roce 1989 Michal Viewegh.

Pořiďte knihy Radky Třeštíkové za výhodnou cenu:

V roce 2012 se Radka Třeštíková provdala za fotografa Tomáše Třeštíka, syna režisérky a dokumentaristky Heleny Třeštíkové. Společně mají dvě děti, Elu a Jonatána. V roce 2022 se nicméně vztah rozpadl a manželství bylo rozvedeno.

Radka Třeštíková se proslavila svým jedinečným stylem psaní, který kombinuje pravdivost a hloubku s vtipným a lehkým přístupem k vyprávění příběhů. Její knihy, které často zkoumají složité mezilidské vztahy a osobní vývoj, jsou oblíbené mezi českými čtenáři a získaly si uznání jak pro jejich literární kvalitu, tak pro schopnost oslovit široké publikum.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *