Josef Maršálek. Český cukrář, který dobyl svět

Má spoustu receptů na dokonalé sladké dobroty… a vypadá to, že má i recept na úspěšný život. Cukrář Josef Maršálek toho ve své kariéře dokázal doteď opravdu hodně. Byl šéfcukrářem v jednom z nejprestižnějších obchodních domů, londýnském Harrods, v Indii pomáhal zakládat síť prestižních cukráren, několikrát byl mezi porotci kulinářské show České televize Peče celá země…

V roce 2023 se stal Josef Maršálek jedním z účastníků taneční show StarDance… když hvězdy tančí. A ač mu nikdo nevěřil, že dojde dál než za hranice prvního kola, vypadl těsně před finále. Josef Maršálek je zkrátka a dobře člověk, který na co sáhne, to promění ve zlato.

Životopis Josefa Maršálka? Jeho cukrařinu si oblíbila i britská královská rodina

Cukrář Josef Maršálek se narodil 3. dubna 1982 moravském Kyžlířově. Cukrařina mu učarovala už v dětství, na přání rodičů ale nejprve vystudoval gyymnázium. Pak ještě krátce učil, aby se nakonec dostal do cukrářské výrobny u Schicků – přijat byl na základě doporučení a svých dovedností, vyučený v oboru nebyl. To se stalo až později, kdy se cukrářem vyučil dálkově v pražském Bráníku.

V roce 2005 se Josef Maršálem vydal do Velké Británie a nastoupil do pětihvězdičkového hotelu Bath. V roce 2006 se tu stal šéfcukrářem. V roce 2008 se Josef Maršálek stěhoval na další prestižní adresu – stal se cukrářem (a později šéfcukrářem) londýnského obchodního domu Harrods. Jeho cukrářské umění bylo tak na výši, že jeho dezerty odebírala i britská královská rodina.

Po roce stráveném v Indii, kde pomáhal rozjíždět síť cukráren svému kamarádovi, se v roce 2018 Josef Maršálek vrátil do Prahy, kde pracoval v CakeShop Prague a založil vlastní značku Fat Brothers. Jeho umění cukrářské tvorby zazářilo i v pořadu „Peče celá země“ na České televizi, kde v letech 2020 a 2022 působil jako porotce a nabízí i kurzy pečení​​.

V roce 2020 si vzal svého partnera, Petra Tejmla, se kterým žije na vesnici v jižních Čechách a v roce 2023 se zúčastnil jako soutěžící 12. řady taneční soutěže Stardance, kde tančil s partnerkou Adrianou Maškovou. Maršálek je také autorem několika knih o pečení, včetně „Péct, milovat a žít“ (2019), „Moderní česká cukrařina“ (2020) a „Moje sváteční pečení“ (2020), které jsou svědectvím jeho umu a vášně pro cukrářství​​.

Pořiďte knihy Josefa Maršálka za výhodnou cenu:

Josef Maršálek se proslavil nejen jako vynikající cukrář, ale také jako inovativní myslitel v oblasti gastronomie. Jeho příspěvek k české a světové cukrářské scéně je významný a jeho knihy a vystoupení inspirovala mnoho nadějných cukrářů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *