Robert Bryndza: Mistr napínavých detektivních příběhů

Robert Bryndza je anglickým spisovatelem, který se proslavil především svými napínavými detektivními romány, i když je výborný i v jiných žánrech. Dnes žije se svým životním partnerem a manželem Jánem Bryndzou, slovenským spisovatelem a překladatelem, na Slovensku, jeho krimi příběhy, plné napětí a neočekávaných zvratů, si získaly srdce milionů čtenářů po celém světě.

Životopis Roberta Bryndzy? Podle vlastních slov začal psát už ve svých 13 letech

Robert Bryndza se narodil 16. listopadu roku 1979 ve městě Lowestoft ve Velké Británii. Svoji uměleckou kariéru odstartoval jako herec (herectví vystudoval na londýnské Guilford School of Acting) a scénárista, postupem času se ale přeorientoval na psaní.

První prozaický úspěch Robert Bryndza zaznamenal v žánru romantických komedií, avšak pravý literární průlom přišel s vydáním jeho prvního kriminálního románu „Dívka v ledu“. Tato kniha, který je prvním dílem série o vyšetřovatelce Erice Fosterové, rychle zaujal čtenáře a kritiky a stal se mezinárodním bestsellerem. Román se stal bestsellerem The Wall Street Journal nebo USA Today bestseller. Dosud se prodalo na 2 miliony výtisků, v roce 2015 byl podle knihy natočen stejnojmenný (úspěšný) film.

Hlavní hrdinka jeho knih, detektivka Erica Fosterová, je silnou, inteligentní a komplexní postavou, která čelí nejen zločinům, ale i osobním výzvám a dilematům. Robert Bryndza dokáže vytvořit napínavou atmosféru a zároveň rozvíjet postavy s hloubkou a nuancemi. Jeho schopnost kombinovat napětí a charakterovou hloubku činí jeho knihy mimořádně poutavými.

Bryndzova krimi série se pak rozrostla o další napínavé kusy – „Noční lov“, „Temné hlubiny“, „Do posledního dechu“, „Chladnokrevně“ a další si zachovávají vysoký standard kvality a napětí. Jeho díla jsou přeložena do mnoha jazyků a prodávají se po celém světě, čímž se řadí mezi nejúspěšnější současné autory detektivek.

V roce 2019 vyšla Bryndzova detektivka „Kanibal z Nine Elms“, ve které se čtenářům představila nová vyšetřovatelka – Kate Marshallová. Ta je hlavní postavou i dalších Bryndzových románů, včetně posledního jménem „Ďáblova cesta“ (2023).

Pořiďte knihy Roberta Brynzy za výhodnou cenu:

Robert Bryndza je autorem, který dokáže udržet čtenáře v napětí až do poslední stránky. Jeho díla nejenže zahrnují všechny klíčové prvky dobrého kriminálního románu, ale také ukazují hluboké porozumění lidské psychice a složitosti mezilidských vztahů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *