Růžový pochod 2012 je za námi. Vydařil se

[adsenseyu1]

Pochodujeme za více šťastných konců a oslavujeme nadějné začátky.  Pod tímto se heslem prošel dnes (9. června 2012) tzv. Růžový pochod proti rakovině prsu. Vstupenkou bylo, již tradičně, růžové tričko pro dámy a fialové pro pány.

Obojí z dílny módní návrhářky Taťány Kovaříkové, které je známá vlastní oděvní značkou TATIANA.

Letošní Avon Pochod proti rakovině vyvrcholí ve Žlutých lázních

Letošní Růžový pochod se vydal na svoji pouť přesně o dvanácté na pražské Kampě, od deseti hodin tady přitom přobíhal kulturní program, zahrála například hudební skupina Děda Mládek Illegal Band. Trasa vedla z Kampy přes most Legií a Masarykovo nábřeží, skrze Vyšehradský tunel a Podolské nábřeží až do areálu Žlutých lázní.

Tady na účastníky pochodu čeká další program, zpěvačka Anna K., která sama nad rakovinou prsu zvítězila, skupina Chinaski a další, moderátorem akce je herec Roman Vojtek.

Růžový Avon Pochod 2012 partnersky podpořili Žluté lázně a hlavní mediální partner televizní stanice Prima Family.

Avon Pochod proti rakovině se v České republice koná pravidelně už od roku 2000, ve světě patří k nejviditelnějším z akcí nadačního fondu Avon Worldwide Fund Women´s Health (byl založen  v roce 1992), který se snaží působit osvětově v oblasti nemocí, postihujících ženy. Růžový pochod se každoročně pořádá ve více než 50 zemích světa. Celosvětově se vybralo zatím přibližně 80 milionů dolarů, které byly, jsou nebo budou využity na výzkum nemocí, postihujících ženy, především na rakovinu prsu a děložního čípku.

Stejně jako ve světě, i v tuzemsku má Růžový Avon Pochod své ambasadorky, kterými jsou mediálně známé tváře, především pak herečky a zpěvačky. Český Růžový pochod je spojen se jmény Anny Geislerové, Moniky Absolonové, Mahuleny Bočanové, Terezy Brodské, Lenky Termerové, Ivany Gottové či Gabriely Partyšové.  I díky jim se například v loňském roce podařilo vybrat 5 milionů korun, které pomohou například provozu bezplatné telefonní linky Mamma Help či pomohou zaplatit screeningový výzkum, který slouží zmapování aktuální situace v souvislosti s rakovinou prsu v České republice.

Že jste o Růžovém Avon Pochodu slyšeli poprvé? Nevadí, příští rok se bude konat zase. Vstupenkou bude, tak jako každoročně, růžové tričko v ceně 399 Kč. I váš příspěvek pomůže.

[adsenseyu1]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *