Štěpán Buchta? Známý je jako Baxtrix

Na YouTube jej sledují neuvěřitelné tři milion fanoušků, jako jediný z českých youtuberů přitom dokázal oslovit jak české, tak anglicky mluvící publikum. V roce 2017 je časopis Forbes v žebříčku 77 nejvlivnějších českých osobností na sociálních sítích umístil na 36. místo, v žebříčku TOP 10 nejlépe vydělávajících youtuberů Česka stejného časopisu se pravidelní objevuje mezi nejlepšími.

V roce 2023 skončil na bronzovém stupínku, kte třetímu místu mu stačilo 17 milionů korun. To vše je Baxtrix.

Štěpán Buchta alias Baxtrix. Přečtěte si jeho životopis

Narodil se 28. září 1995 v Brně, jeho světem se brzy stal svět počítačových her – Roblox, Minecraft… prošel si asi vším, čím každý fanoušek her v posledních letech. Baxtrix dotáhl svoji zálibu ve hraní doslova k profesionálním výšinám – stal se mistrem České republiky v League of Legends 2013 a 2014.

Hry jsou také hlavním tématem jeho videí, pro český i anglický YouTube kanál točí především příspěvky typu „Let’s play“, tj. videoprůvodci reaálnou hrou, ve kterých divákům prozrazuje různé tipy ze hry. Žánr, který vznikl v USA stál za úspěch mnoha youtuberů i v tuzemsku.

Bonus k příjmům z YouTube a dalších stramovacích služeb jsou pro Baxtrixe příjmy z merche – stejně jako další úspěšní youtubeři má i on vlastní e-shop, který generuje roční obrat převyšující 15 milionů korun.