Štěpán Kozub: Herecký talent, zpěvák, komediant

Někdy se může zdát, že už je ho všude moc… a ono to často všude i moc je. Točí filmy, ve kterých je za prosťáčka, zpívá písničky, které naopak nemají daleko k poetice šansonů, s kolegy z improvizační show Tři tygři slaví úspěch u milovníků ne právě korektního humoru.

To všechno je Štěpán Kozub, člověk, kterého si buď jako umělce zamilujete nebo ho okamžitě zavrhnete. Těch prvních bude ale asi víc – už proto, že se stal Štěpán Kozub prvním stand-up komikem, který vyprodal pražskou 02 arénu.

Životopis Štěpána Kozuba? V dětství šikana, dnes je miláčkem celé generace

Talentovaný herec, režisér, zpěvák a komik Štěpán Kozub se narodil 13. března 1996 v Bohumíně. Vyrůstal v Javorníku, kam se rodina přestěhovala kvůli jeho problémům s astmatem. Na Javorník později nevzpomínal úplně s láskou – spolužáci na základní škole jej šikanovali, on sám přitom vážil i přes 100 kg.

Změnu v jeho životě znamenalo až přijetí na ostravskou vzdělání Janáčkovu konzervatoř, kde vystudoval herectví. Již během studií přitom hostoval v Národním divadle moravskoslezském a v Komorní scéně Aréna​​. V této době Štěpána Kozuba zasáhla velká osobní tragédie – na leukémii zemřel jeho otec.

Od roku 2018 působí Štěpán Kozub jako herec a umělecký šéf v Divadle Mír. Je součástí komediální improvizační show „Tři tygři“ a byl nominován na Cenu Thálie a získal Cenu divadelní kritiky Talent roku 2015​​​​.

V roce 2020 vydal album „Prásknu bičem“ s Jiřím Krhutem a zahrál si v seriálu „sKORO NA mizině“. V roce 2021 napsal a režíroval svůj první film „Volným pádem“​​. Jeho filmografie zahrnuje řadu rolí v českých filmech a televizních pořadech, a také se věnuje režii, například skečů v rámci „Tří tygrů“​​​​​​.

Osobní život Štěpána Kozuba? V roce 2019 se oženil s Barborou Drulákovou, spolužačkou z konzervatoře, v roce 2020 se hereckému páru narodila dcera Anna. Manželství vydrželo tři roky, v listopadu 2023 se manželé rozvedli.

Štěpán Kozub je výraznou osobností českého kulturního světa, jehož mnohostranný talent a umělecká vášeň obohacují nejen divadelní, ale i filmovou a televizní scénu. Jeho příspěvek k umění a jeho schopnost inspirovat širokou veřejnost jsou důkazem jeho nezpochybnitelného talentu a vášně pro umění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *