Timothée Hal Chalamet. To je Duna a Paul Atreides

Životopis hlavní herecké hvězdy nové verze filmu Duna? Timothée Hal Chalamet se narodil 27. prosince roku 1995 v New Yorku, kde vyrostl v umělecké čtvrti Hell’s Kitchen v domě zvaném Manhattan Plaza. Má starší sestru Pauline, která je také herečkou. Jeho matka, Nicole Flender, je realitní makléřkou a bývalou tanečnicí na Broadwayi. Má předky v Evropě, v Rusku a Rakousku.

Otec Marc Chalamet je redaktorem UNICEF a pochází z Francie, z města Nîmes. Timothée má dvojí občanství – americké a francouzské, což odráží jeho bilingvní výchovu a časté letní pobyty u prarodičů ve francouzském Le Chambon-sur-Lignon​​​​.

Timothée Chalamet a plátna kin? Jeho herecká kariéra začala již v dětství, kdy se objevil v reklamách a dvou hororových krátkých filmech. Jeho televizní debut přišel s rolí v epizodě seriálu „Law & Order“ v roce 2009. Jako teenager se pak prosadil ve dvou sériích – „Royal Pains“ a „Homeland“, kde za roli Finna Waldena, syna viceprezidenta, získal s kolegy nominaci na cenu SAG.

Filmový debut Timothée Chalameta pak přišel v podobě menší role ve filmu „Muži, ženy a děti“ režiséra Jasona Reitmana. Později si zahrál ve snímku Christophera Nolana „Interstellar“ – byl synem hlavního hrdiny, kterého hrál hrál Matthew McConaughey​​​​.

Jeho průlomovou rolí pak byla postava Elia Perlmana ve filmu „Call Me by Your Name“, díky níž byl nominován na Oscara a další prestižní ocenění. Kromě filmů se Timothée vrátil na jeviště v roce 2016 v hře „Prodigal Son“, za což získal Lucille Lortel Award a byl nominován na Drama League Award.

Celosvětovou proslulost mu získala role Paula Atreida ve filmovém zpracování legendární sci-fi ságy Franka Herberta Duna, režírovaném Denisem Villeneuvem. Timothée Chalamet se tady představil jako dědic urozené rodiny, která se zaplétá do války o kontrolu nad Impériem, zatímco on sám se potýká s vizemi temné budoucnosti. Jeho partnerku v prvních dvou dílech Chani hraje americká herečka a zpěvačka Zendaya.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *