Tip na film: Avengers – superhrdinové v akci!

[adsenseyu1]

Jsou hrdinové a jsou superhrdinové. Ti druzí se sešli v týmu nejslavnějších komiksových „heroes“, který do komiksové podoby převedli (v šedesátých letech pro nakladatelský dům Marvel Comics) Stan Lee a Jack Kirby. Nyní se Avengers prohánějí na plátnech kin. Představme si je.

Lídrem týmu superhrdinů, složeného z lidí, mutantů a superhrdinů všemožného ražení, je ve filmu Captain America, který ale v původním Avengers týmu z roku 1963 nebyl, byl přijit až později, ale také v šedesátých letech. Když jsme zmínili původní komiksový tým, jeho členy byly Hulk (alias Bruce Banner), Thor (Thor Odinson), Wasp (Janet Pym), Ant-Man (Henry Jonathan Pym) a Iron Man (Antonio Stark).

Kromě Kapitána Ameriky, kterého si ve filmu s chutí zahrál Chris Evans, se divák setká ve filmových Avengers s dalšími hollywoodskými hereckými hvězdami – Black Widow hraje Scarlett Johanssonová, Thora Chris Hemsworth, Iron Mana charismatický Robert Downey jr., Hawkeye ztvárnil Jeremy Renner. Zapomenout nemůžeme ani na Nicka Furyho, kterého hraje Samuel L. Jacksona a kterého český divák zná ponejvíce jako pobožného a filozofujícího nájemného zabijáka ze snímku Pulp fiction: Historky z podsvětí režisére Quentina Tarantina.

Internet (i ten český) se plní recenzemi Avengers, nadšení diváci přibývají, přibývají také tržby. Jen za první promítací víkend, pro úspěch či neúspěch filmu ve Spojených státech rozhodující, se v Americe na vstupném na film Avengers vybralo neuvěřitelných 200 milionů dolarů. Dosavadního lídra, kterým byla filmová verze posledního dílů Harryho Pottera, překonaly Avengers o pětinu (o celých 40 milionů dolarů).

Avengers slaví úspěch po celém světě, tržby snímku se už blíží miliardě dolarů. Naprosto neskutečné číslo, co říkáte? V Česku Avengers zatím utržily přes 10 milionů korun, za první víkend jej v tuzemských kinech vidělo přes 60 tisíc diváků. Na rozdíl od Spojených států ale v Česku Avengers nejsou na úplné špičce, co se týče historie – u českých diváků, kterým přeci jen superhrdinové Ameriky neříkají tolik, zůstává na prvním místě historických žebříčků americký poražený – poslední filmový Harry Potter.

Avengers se stávají fenoménem. Pokud jste dosud váhali, jestli na ně do kina jít nebo ne, odložte váhavost stranou a vyražte. Avengers nejsou žádným hlubokomyslným snímkem, ale je to skvělá zábava. Superhrdinská estráda. Lépe to už nešlo. Doporučujeme.

Avengers

Marvel Studios uvádí super hrdinský tým všech dob Avengers, ve kterém se přestaví ikoničtí super hrdinové – Iron Man, Neuvěřitelný Hulk, Thor, Captain America, Hawkeye a Black Widow. Když se objeví nečekaný nepřítel, který ohrožuje světovou bezpečnost, Nick Fury, ředitel mezinárodní mírové agentury, známé také jako S.H.I.E.L.D., zjistí, že potřebuje tým, aby odvrátil světovou katastrofu. Začíná provádět nábor po celém světě. 

Režie: Joss Whedon

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *