Václav Marhoul. Z Divadla Sklep do čela Barrandova


Václav Marhoul je členem Divadla Sklep a divadelního uskupení Pražské pětky. Působil jako generální ředitel Filmového studia Barrandov, dále pak jako manažer uměleckého sdružení Tvrdohlaví.

V roce 1984 po absolutoriu na pražské FAMU začínal Václav Marhoul nejdříve jako asistent produkce, poté jako zástupce vedoucího produkce ve Filmovém studiu Barrandov. Na začátku 90. let se stal Václav Marhoul na sedm let generálním ředitelem.

Václav Marhoul je znám také jako aktivní organizátor kulturního dění, například spoluúčastí  na vojenských přehlídkách společnosti Bahna Strašice, podílel se na přípravě oslav konce 2. světové války v Praze a v Plzni nebo kulturního programu v rámci pražského summitu států NATO.

Jako herec působil Václav Marhoul v uměleckém sdružení Pražská pětka a v pořadech Divadla Sklep. Je také členem dozorčí rady České filmové a televizní akademie.

V roce 2010 získal Václav Marhoul práva na zfilmování románu Nabarvené ptáče amerického spisovatele polského původu Jerzyho Kosińského, za který letos (2013) obrdržel zvláštní uznání poroty Ceny Krzysztofa Kieslowského za nejlepší scénář.