Veronika Vítková. Hvězda českého biatlonu

Veronika Vítková se narodila 9. prosince 1988 ve Vrchlabí a je česká reprezentantka v biatlonu. Lyžování se věnuje od dětství, v 5. třídě vyzkoušela biatlon a už u něj zůstala.

Veronika Vítková má titul juniorské mistryně světa v individuálním a ve štafetovém závodu, dalšími úspěchy jsou bronzová medaile ze smíšené štafety při Mistrovství světa 2013 a čtyři další umístění na stupních vítězů ve Světovém poháru.

Veronika pochází z velmi sportovně založené rodiny, její otec je bratrancem biatlonisty Zdeňka Vítka, její matka je sestrou Jany Šaldové, bývalé české reprezentantky v běhu na lyžích. Má dvě mladší sestry.

Poprvé startovala Veronika Vítková ve světovém poháru seniorů v sezóně 2006–2007 a v individuálním závodě ve švédském Östersundu v sezóně 2007-2008 obsadila 14. místo.

Na Mistrovství světa dospělých pak v roce 2009 obsadila v individuálním závodě 5. místo, ve stíhacím závodě 10. místo a v závodě s hromadným startem 10. místo.

I po vážné nemoci se Veronika Vítková dokázala vrátit do formy a v roce 2010 reprezentovala Českou republiku na Zimních olympijských hrách ve Vancouveru 2010 (kde obsadila 24. místo ve sprintu), ale v roce 2011 na Mistrovství světa v ruském Chanty-Mansijsku už obsadila 8. místo v individuálním závodě.

V sezóně 2012–2013 začali se trenérem Jindřichem Šikolou spolupracovat s Gabrielou Soukalovou . Na konci roku 2012 se obě děvčata ve slovinské Pokljuce umístila do pátého místa ve stíhacím závodě. Na Světovém poháru v Oberhofu získala poprvé Veronika Vítková zlato. V lednu 2013 dojela na druhém místě ve stíhacím závodě. Na Mistrovství světa v Novém Městě na Moravě Veronika Vítková dosáhla úspěchu jako členka bronzové smíšené štafety, dále pak se smíšenou štafetou triumfovala ve Světovém poháru ve švédském Östersundu 2013-2014. Na Světovém poháru v rakouském Hochfilzenu dojela ve sprintu druhá.