Vincent Navrátil. Syn Veroniky Žilkové

Vincent Navrátil, český divadelní a filmový herec, syn české herečky Veroniky Žilkové, se narodil 9. dubna roku 1996 v Praze. Jeho otcem je stavař Marek Navrátil, Žilkové druhý manžel. Sourozenci? Je jich celkem šest, kromě vlastního bratra Ctirada je známá především nevlastní sestra Agáta Hanychová, bývalá manželka Jakuba Prachaře, a Matěj Stropnický.

Základní školu Mikoláše Alše na Praze 6 navštěvoval Vincent Navrátil v letech 2003-2012, poté vystudoval na Pražské konzervatoři obor Hudebně dramatické umění, i když herecké povolání mu rodiče dlouho vymlouvali – podle nich se měl stát lékařem.

Pod škole Vincent Navrátil odešel na zkušenou do Londýna, po návratu pak odstartoval svoji hereckou kariéru. Ve filmu si zahrál například ve snímćích Kameňák4 nebo Zatím dobrý (oba 2013).

Z televizních seriálů si ho můžeme pamatovat například z Vyprávěj (2009) nebo Cesty domů (2010). V roce 2021 se společně s Martinem Myšičkou a Eliškou Křenkovou stal jednou ze tří hlavních postav seriálu Jana Hřebejka Boží mlýny České televize.

V posledních letech je Vincent Navrátil nejen žádaným hercem, ale působí také jako neméně úspěšný režisér a producent. V dubnu 2022 uvedla televize Nova na svých stanicích Nova Fun a Voyo skečový pořad První dobrá, za kterým stojí Vincenc Navrátil, Alexej Kolva, Ondřej Kubina a Jaroslav Blažek.