Vojta Nedvěd. Syn svého otce

Nedvěd… v Česku toto příjmení nosí mnoho slavných. Výborný fotbalista Pavel Nedvěd či skvělí muzikanti a písničkáři Honza a František Nedvědovi. A právě posledně jmenovaný je otcem Vojtěcha Nedvěda, kterému nikdo neřekne jinak než Vojta.

I Vojta je hudebníkem a pokračovatelem slavného písničkářského rodu, i když jeho hudební směřování s kapelou TieBreak je poněkud jiné.

Životopis Vojty Nedvěda? Vyučený pekař žije svůj život hudbou

Narodil se 27. června 1977 v Praze v rodině tedy už notoricky známého písničkáře Františka Nedvěda. Hudba mu uhranula, i díky tátovi, už v dětství, na kytaru podle vlastních slov zkoušel hrát už jako pětiletý. Naučil se na ni ale až v deseti, ve třinácti si zahrál poprvé na veřejnosti, kdy zkoušel hrát pro kolemjdoucí na Václavském náměstí na Můstku.

Vzdělání? Vojta Nedvěd se v roce 1995 vyučil pekařem, celý život se ale živí hudbou. Začínal s Dinosaury, v nichž se potkal s bratrem Františkema Petrem Hynkem. V roce 1992 se zúčastnili Národní přehlídky ZUČ a zvítězili. S kapelou Příbuzní, ve které hrál jeho bratr a strýc Jan, sjezdil republiku křížem krážem, společně vydali i několik desek. První (Hrnek) v roce 1994, poslední (Podzimní bál) v roce 2003.

Debutové album vydal Vojtěch Nedvěd v roce 2007, nese jméno Bílý měsíc. V současné době vystupuje Vojta Nedvěd s doprovodnou kapelou TieBreak, kterou tvoří výrazné osobnosti různých hudebních žánrů. Například duchovní otec seskupení 4TET Jiří Škorpík.