Younan Nowzaradan. Lékař morbidně obézních

Younan Nowzaradan? Americký chirurg a televizní osobnost, jenž si získal popularitu po celém světě díky působení v reality show My 600-lb Life, kterou i českým divákům a divačkám přináší televizní stanice TLC jako Můj 270 kg život.

Ve svém pořadu se Younan Nowzaradan, přezdívaný také Dr. Now, zabývá příběhy lidí s morbidní obezitou (často na hranici mezi životem a smrtí) a pokouší se jim pomoci zhubnout a zlepšit tělesné i duševní zdraví prostřednictvím chirurgických zákroků a změny životního stylu.

Životopis Younana Nowzaradana? Vystudovaný chirurg se proslavil jako lékař, který zachraňuje morbidně obézním život

Younan Nowzaradan se narodil 11. října 1944 v Teheránu v Íránu. V íránském hlavním městě Dr. Now získal i vysokoškolské vzdělání, v roce 1970 dokončil studia medicíny na tamější univerzitě. Rok poté se Younan Nowzaradan rozhodl k odchodu do Spojených států, kde absolvoval další lékařské vzdělání.

Zúčastnil programu Medical Orientation Program na Saint Louis University a absolvoval chirurgickou stáž v nemocnici St. John Hospital v Detroitu. Nakonec Dr. Nowzaradan získal licenci na praxi v Texasu, kde působí po celou svoji kariéru.

Doktor Younan Nowzaradan dnes působí jako chirurg v Houstonu v Texasu a je známý svou prací s pacienty s obezitou. Je také autorem několika knih o zdravé výživě a hubnutí a pravidelně vystupuje na různých konferencích a workshopech o zdraví a výživě.

Kromě svého působení v reality show My 600-lb Life se Younan Nowzaradan objevil také v několika dalších televizních pořadech a dokumentech o zdraví a výživě. Jeho cílem je pomáhat lidem zlepšit zdraví a kvalitu života prostřednictvím změny stravovacích návyků a fyzické aktivity.

Osobní život Dr. Nowa? Byl 27 let ženatý s Delores McRedmondovou,  rozvedli se v roce 2002. S manželkou vychovali tři děti, syn Jonathan pracuje jako režisér a producent pro pořad My 600-lb Life.